Деякі політики уже побачили себе у ковдрі Насірова – економіст

248
Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса прокоментував заяви низки політиків про те, що США втручаються у внутрішні справи України.

«Так, звучить як загроза суверенітету України, який намагаються захистити віддані країні народні обранці. Насправді ж йдеться лише про загрозу гаманцю корупціонерів, які бояться втратити грошові потоки. Чи побачили Насірова в собі. Або себе в ковдрі Насірова. Занадто показовим був виступ. І стало страшно», – підкреслив Фурса.
За його словами, раніше так страшно не біло ніколи.
«Дрібні сошки могли попастися. А у них був імунітет. Тепер його немає. Добре ще, якщо ти депутат. Тоді і товариші в біді можуть не кинути, або до кордону встигнеш добігти. Якщо не до канадського, то до угорського точно. А якщо ти не депутат, то можеш і не встигнути. Тоді наздоженуть і посадять. Неприємно. Так вони не домовлялися», – переконаний фахівець.
Він констатував, що і США, і ЄС втручаються у внутрішні справи України.
«І слава богу. Зовнішні гравці і частина громадянського суспільства є єдиними рушіями реформ в Україні. На жаль, з обмеженими можливостями. На жаль, у владі не маріонетки Держдепу. Інакше ми б давно провели безліч необхідних реформ і жили в іншій країні. З іншим ВВП на душу населення. А так вони змушені тиснути через МВФ, після кожного траншу потроху відрізаючи у політиків корупційний пиріг. І будуть тиснути далі», – запевнив у статті для НВ економіст.
На його думку, добре, що зіскочити з голки МВФ в України в найближчому майбутньому не вийде.
«Якби робили всі реформи як треба, то вже давно забули б, як звуть Лаґард. А тепер не можуть. І 2019-й рік тому свідок. І в новому меморандумі є антикорупційні суди. І проти них і об’єднуються депутат і головний суддя, прокурор і чиновник. Вони придумають 1000 і одну причину, обґрунтовуючи, що це нам не потрібно. Тому що у них є стимул. Страх», – зазначив експерт.
Як він наголосив, країні не стільки потрібні мільярди доларів із США або тисячі морських піхотинців, як 10 американських суддів. Або суддів, які поводяться як американські судді. «У яких не можна симулювати в ковдрі. У яких слід поводитись пристойно. Інакше можна отримати строк за неповагу до суду. І головне – виносять рішення, яким довіряють. І не можна вже потім розігрувати жертву політичних репресій. І таких суддів вони дуже бояться. Як бояться людей з власною гідністю».
«Але невже це втручання у внутрішні справи може не сподобатися? Невже хтось, хто не сидить на корупційному потоці, буде проти?», – підкреслив Фурса.
«Тож нехай втручаються. І нехай ганяють і в хвіст, і в гриву українських корупціонерів. Яким як кров з носа потрібні нові гроші, щоб економіка працювала, і їх не винесли вперед ногами. І в той же час їм щоразу за новий транш потрібно скорочувати свою кормову базу. Ось така «вилка». Такі проблеми. Які мають дуже радувати простого українця», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв