Порошенко пропонує запровадити квоти української мови на телебаченні

248
Президент України Петро Порошенко заявив, що планує запропонувати Верховній Раді запровадити квоти української мови в ефірах телеканалів.

Відповідну заяву Порошенко зробив під час церемонії вручення національної премії імені Тараса Шевченка, у день народження видатного українського поета й художника.
«Нам обов’язково треба продовжити роботу щодо розширення простору національного культурного продукту… Завдяки ухваленому закону ми досягли суттєвих результатів у поширенні української пісні й української мови в радіоефірі. Пам’ятаєте, скільки було суперечок, скільки атак? Нічого, крок за кроком доля української мови в радіоефірі збільшується», – підкреслив Президент.
За його словами, незабаром він таку ж технологію запропонує застосувати і до телебачення, де зараз присутність української мови є неприпустимо малою.
«Улітку минулого року я звертався до телеіндустрії із закликом самоорганізуватися в цьому питанні. На жаль, не всі тоді мене почули – і отже, своє слово зараз має сказати законодавець», – наголосив глава держави.
Крім того, він зауважив, що «наші кінематограф і книговидання теж доводять зараз свою конкурентоспроможність».
«Минулого року вийшло понад 30 українських фільмів. Звісно, ця цифра не вразила б Голлівуд чи Боллівуд, але це є рекорд за часи незалежності України. І зараз разом із фахівцями ми спільно шукаємо дієву форму сприяння національному кіно. Але головне, що його оцінив і підтримав український і міжнародний глядач», – стверджує Порошенко.
Також він підкреслив, що Україна поважає й національні меншини.
Щодо постаті Тараса Шевченка, Президент зазначив, що його не дарма називають «батьком української нації», бо сила його – не лише у поезії, а в тому, що він повернув українцям «історичну пам’ять» і пробудив народ.
Глава держави нагадав, що українські патріоти завжди збиралися біля пам’ятників Тарасу Шевченку, а прихильники Радянського Союзу та Росії – біля пам’ятників Володимиру Леніну.
«І нашому поколінню, говорячи словами самого Тараса, довелося запити з московської чаші московську отруту», – підсумував Президент.

Коментарi

Коментарiв