Чому Росія стає усе слабшою – 5 фактів від ІноЗМІ

214
Президент Росії Владімір Путін уже невдовзі не зможе організовувати закордоном «авантюри», оскільки доведеться вирішувати серйозні внутрішні проблеми держави. Про це пише журналіст Джосс Мікінс.

За словами Мікінса, однією з головних проблем Росії є економіка, яка продовжує стрімко падати. Про це він пише у статті для «Чому Росія набагато менш небезпечна, ніж здається» для The Washington Post, передаєУНІАН.
За останнє десятиліття експорт вуглеводнів становив приблизно 50% державних доходів. Протягом останніх п’яти років ціни на нафту коливалися вище 100 доларів за барель, а Росія переживала економічний бум. Дійсно, в період із 2000 по 2013 роки, ВВП Росії виріс майже в дев’ять разів, що є однією з причин значної підтримки Путіна.
Проте нещодавній обвал світових цін на енергоносії сильно вдарив по Росії, знищивши багато економічних досягнень останніх років і ставши причиною затяжної рецесії. Більш того, найближчим часом прогноз не покращиться – очікується, що економічне зростання в Росії 2017 року буде мінімальним.
Не менш важливою є демографічна криза – коефіцієнт народжуваності, який різко зменшився.
Хронічні соціальні проблеми можуть спровокувати неочікуваний поворот у політиці Кремля – ймовірність протестів зросла.
Унаслідок тієї ж хиткої економіки Росії доведеться скоротити військові витрати.
Крім того, Кремль більше не в змозі дозволити собі підкуповувати проблемні чи окуповані регіони (Чечня, анексований Крим), на які потрібно виділяти чималі гроші. Коли РФ перестане фінансувати їх – напруження у відносинах між Москвою і регіонами може вийти з-під контролю. А для Кремля це загрожує конфліктом на Північному Кавказі.

Коментарi

Коментарiв