Страшилки від МВС – навіщо влада лякає українців планами дестабілізації

301
У владі знову заговорили про те, що у березні Росія знову спробує дестабілізувати політичну ситуацію в Україні. Зокрема, радник очільника МВС Зорян Шкіряк нам постійно нагадує про план «Шатун». Які  насправді «подарунки» у Кремлі приберегли для Києва на весну і чи не є заяви про дестабілізацію страшилкою для суспільства – пояснили експерти.

Член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, очільник «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук висловив думку, що для РФ навіть не так важливо, наскільки лояльними до Москви виявляться старі нові нардепи, яких отримає країна в разі перевиборів, головне, щоб між ними не було згоди.
«Завдання у Росії підготуватися до квітня, коли уряд Гройсмана вже рік виконуватиме свої повноваження, відповідно імунітет Кабмін вже втратить і буде розхитуватися ситуація з тим, щоб влаштувати комплексну урядово-парламентську кризу», – підкреслив у коментарі Апострофу нардеп.
«У Кремлі розуміють, що зміна політичної конфігурації призведе до повного ступору роботи законодавчої і виконавчої влади. Ті сили, які гарантовано пройдуть до парламенту ніколи не створять коаліцію. Зараз нарощують рейтинги «Самопоміч», «Опозиційного блоку» і «Батьківщини». Це сили, які ніколи не будуть працювати в коаліції і навіть якщо вона і буде створена, то через місяць-два вона провалиться, а це автоматично тягне за собою урядову кризу», – зауважив Тимчук.
Проте, за його словами, внутрішньополітичне розгойдування України не єдина мета Кремля.
Експерт переконаний, що завданням Кремля є дискредитація України в очах міжнародної спільноти. Для цього в країні будуть організовані нові акції протесту: «Щоб показати ситуацію так, що тут анархія, українська влада не тримає ситуацію під контролем, праворадикали правлять бал тощо. Нібито через це Україна постійно зриває Мінські домовленості».
Політтехнолог Ярослав Макітра запевнив, що більш-менш масштабний мітинг за гроші на 5-6 тисяч осіб можна організувати досить швидко.
«Як правило, це робиться через «профільні» громадські, студентські, ветеранські організації, різні союзи пенсіонерів. Призначаються «десятники», які стежать за явкою людей на мітингу і за тим, щоб ніхто не пішов. Але проблема всіх проплачених мітингів в тому, що вони створюють телекартинку, видимість масовості. Якщо мета реально заблокувати роботу якогось державного органу, вплинути на владу, то таким чином це зробити практично неможливо», – розповів експерт.
У цілому експерти стверджують, що насправді з російського в сіквелі «Шатун-2» тільки кремлівський принцип: всі, хто проти – п’ята колона.
«Політтехнологи, які працюють з владою, розробили не хитру, але досить ефективну схему, згідно з якою будь-які протести оголошуються планом російських спецслужб по дестабілізації ситуації в Україні», – запевнив політолог Петро Олещук.

Коментарi

Коментарiв