Нова зрада? – Вища рада правосуддя «зарубала» закон про антикорупційні суди

218
9 березня Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок, який спрямує до ВРУ, про визнання проекту закону «Про антикорупційні суди» неконституційним, а його ухвалення парламентом – недоцільним.

Про це ідеться на офіційному сайті Вищої ради правосуддя.
Законопроект №6011 ініціювали народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко і Світлана Заліщук.
Вища рада правосуддя надає обов’язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроектів із питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів, узагальнює пропозиції судів, органів та установ системи правосуддя стосовно законодавства щодо їх статусу та функціонування, судоустрою і статусу суддів.
Доповідач ВРП Вадим Беляневич повідомив, що законопроект «Про антикорупційні суди» опрацювала робоча група.
«Надали висновки Вища кваліфікаційна комісія суддів України – в частині, що стосується процедур добору суддів, Державна судова адміністрація України – щодо матеріально-технічного забезпечення роботи суду, Рада суддів України – стосовно питань, пов’язаних із суддівським самоврядуванням. Результатом цієї спільної роботи став проект висновку, в якому відображено всі пропозиції та зауваження, що надходили до законопроекту», – зазначив він.
Нагадаємо, у грудні минулого року громадські діячі попросили Президента України Петра Порошенка терміново створити повноцінну систему незалежних антикорупційних судів.
Відповідне звернення підписали патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архиєпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, акторка Ада Роговцева і письменник Сергій Жадан.
«Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не лише Вищого антикорупційного суду, як це передбачено законом «Про судоустрій і статус суддів», – ідеться у листі.
«Цим судам належить розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій на клопотання Національного антикорупційного бюро України і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – підкреслили активісти.

Коментарi

Коментарiв