«Вінницький клан» і приблуди: хто керує країною в уряді Гройсмана

633
Журналістка Ольга Василевська-Смаглюк зауважила, що очільник КМУ Володимир Гройсман призначає усе більше вінницьких у Кабмін. То ж чого вдалося досягнути його команді за рік в урядових кріслах?

«Що більше вінницьких у Кабміні, то краще. Мабуть, так вважає прем’єр-міністр Володимир Гройсман. В уряді йому потрібні свої люди. В цьому Києві навколо одні вороги. А Гройсману потрібно показати, що означає керувати країною. А зі сторонніми діяти за поняттями важко», – підкреслила Василевська-Смаглюк.
Вона зауважила, що цю теорію «своїх» лише підтверджує блискавичне призначення на посаду очільника Державної фіскальної служби вінницького Мирослава Продана – він із Могильова-Подільського Вінницької області, а це вже плюс в його біографії. Очолював вінницьку податкову, а значить, неодноразово був у Гройсмана в кабінеті. А, може, навіть на «хрестинах» і «родинах».
«Міністри під Гройсманом стогнуть. Якщо не вінницький – не дають підняти голови. Кажуть, скоро посунуть міністра аграрної політики Тараса Кутового, тому що він киянин. Тобто до Вінниці йому далеко. Відкинемо комерційне минуле Кутового і його причетність до приватної американської аграрної компанії. Кутовий б’ється головою об кабмінівський стіл, тому що над ним поставили «смотрящіх», – стверджує журналістка.
Зокрема, за її словами, не дають призначити «свого» директора «Укрспирту».
«Воює з нинішнім виконуючим обов’язки директора Дрожжином. І навіть провів аудит його діяльності. Кутовий відкрито заявляв, що Дрожжин банкрутить Укрспирт, але Гройсман не читає Фейсбук Кутового, тому гучних заяв не почув. Якщо раніше жартували, що в Донецьку ловлять перших зустрічних і садять на потяги до Києва, працювати у владі, то зараз всіх женуть на Київ зі станції Козятин», – пише у статті для Слова і Діла авторка.
У МінАПК стверджують, що замість Кутового, Гройсман намагається посадити в крісло міністра його першого заступника – Максима Мартинюка. Агропромисловість – не найсильніша його сторона. Він працював в архітектурно-будівельної інспекції, в Держслужбі геодезії і картографії, а починав взагалі в пенсійному фонді Вінницькій області.
«Незрозуміло, що ж його так носило по чиновницької сходах і яким боком занесло на поля МінАПК. Але, як то кажуть, що посієш, те й пожнеш: він задекларував 22 земельних ділянки і сумарно понад півмільйона доларів готівкою. Як для людини, яка все життя прожила на чиновницьких хлібах – непогано», – зауважила Смаглюк.
«Мало, мало вінницьких в уряді вінницького прем’єра. Кістіон, Рева, Саєнко та – welcome to the club – Продан. Все решта – приблуди», – підкреслює вона.
Омелян львівський, Аваков – харківський, Петренко – чернівецький, Клімкін взагалі народився в Росії, Насалик із Калуша, Черниш з Кіровограда.
Журналістка переконана, що якщо Гройсман переможе в боротьбі за своїх, після Кутового піде скандальний Омелян. Точніше, його підуть.
Вона нагадала, що міністр транспорту давно посварився з керівництвом Кабміну. На рейки війни він став тоді, коли «Укрзалізницю» перепідпорядкував від Мінінфраструктури безпосередньо Кабміну. І все грошові потоки, тендери та «чорні» вагони пішли безпосередньо «Гросі».
«Саме Гросею ласкаво називають Гройсмана підлеглі. Омеляна може замінити на посаді Максим Бурбак. Хоч він і з Чернівців. Бурбак уже був міністром, знає що, як і звідки. І з Гройсманом у нього все в шоколаді, і заміна Омеляна на Бурбака не порушить «коаліційних домовленостей», – зазначила публіцист.
За її словами, за Омеляном кандидат на вихід – міністр енергетики Насалик.
«За тупість. Він просто взагалі нічого не розуміє в галузі. Кожен день в обідній час його можна знайти в спортивному клубі «Царський». У перервах – доповідає і догоджає президенту. В обхід Гройсмана. З неугодних Гройсману, називають також міністра фінансів Олександра Данилюка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Останнього, нібито, може замінити нинішній заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв – дипломат усіх часів і народів. Родом із Донецька, до речі», – зауважила журналістка.
Крім того, вона запевнила, що є й інший сценарій – коли Президенту остаточно набридне непослух його «молодшого партнера» Гройсмана.
«Чутки, що прем’єр-міністром може стати Юрій Луценко, час від часу з’являються й затихають. Нібито багато народних депутатів із задоволенням підтримали б його призначення, аби він перестав усіх діставати на посаді генпрокурора. Віце-прем’єрами можуть стати нинішній секретар РНБО Олександр Турчинов та заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук. Ковальчук був би корисним Президенту, тому що той контролює дві фракції, які потихеньку зливає в одну –  «Воля народу» та «Відродження» під брендом «Наш край», –  наголосила Смаглюк.  
У підсумку вона констатував, що у квітні минає рік Гройсмана-прем’єр-міністра.
«365 днів він показував нам, як потрібно керувати країною. І ми зрозуміли, що ми нічого не зрозуміли. Навряд чи президент захоче залишити його на цій посаді. Чи вийде в нього знайти голоси під Луценка, Турчинова та Ковальчука, чи все-таки земляцтво в політиці переможе? Будь-який із варіантів буде поганим – на зміну неситим прийдуть голодні», – резюмувала автор.

Коментарi

Коментарiв