Треба завдати удар по самому Путіну – аналітик про Міжнародний суд

305
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк запевнив, що Міжнародний суд у Ґаазі за позовом України проти Росії надзвичайно важливий з історичної точки зору. Україна думає, нібито світ знає про агресію Росії проти нас, а потім виявляється, що про це ніхто не чув. Тому, упевнений експерт, такий позов Україна повинна була давно, але краще пізно, ніж ніколи.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Петро Порошенко доручив МЗС України передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.
Із 6 по 9 березня у Міжнародному суді ООН у Ґаазі, проходять слухання у справі «Україна проти Росії». Рішення про введення тимчасових заходів щодо Росії Міжнародний суд ООН ухвалить до кінця квітня.
Як підкреслив Давидюк, знаково, що Кремль не зовсім розуміє всю серйозність ситуації. Із грошима РФ і інтелектуальними здобутками російські юристи, на його думку, могли б бути більш сильнішими.
«Багато російських юристів розлінилися в силу закритості судової системи РФ, де все вирішує тільки телефонне право і політичний вплив. Тому їм важко працювати на міжнародній арені. Адже в суді ООН політично росіяни не зможуть вирішити питання. Те, що вони почали гратися у фейки, з ними потім зіграє злий жарт», – зауважив у коментарі 24 політолог.
До того ж, він попередив, що для України теж існує ризик – Києву не варто розслаблятися, аби не програти справу, як свого часу це сталося з Грузією зі схожим позовом. Тому треба ретельно збирати доказову базу.
Також фахівець висловив переконання в тому, що Україні треба думати вже зараз, що потім робити з рішенням Міжнародного суду і визначитись, яким чином вимагати репарації від Росії.
«Знищена інфраструктура, бізнес, убиті люди. Тому Києву треба проектувати, як з Росії вибивати гроші. Це не суд заради суду. В РФ багато закордонної нерухомості. Посольства, які вони «віджали» в СРСР. Ці рішення треба переводити в тверду валюту. Росія має заплатити за свою агресію. Це має стати уроком для наступних поколінь російських політиків», – стверджує експерт.
За його словами, Україні слід затверджувати рішення, щоб завдати удар по самому Путіну. Так, він нагадав, що Путін у фільмі, присвяченому річниці анексії Криму, підписується під тим, що він головний організатор окупації півострова.
«Був схожий приклад, коли Саддам Хусейн анексував Кувейт і за це поплатився. Тому фільм про анексію Росією Криму – це явка з повинною. Не треба ворога абстрагувати. Потрібно називати прізвища і завдавати персональних ударів», – підкреслив Давидюк.
Він переконаний, що слід піднімати весь комплекс проблем. Порушення прав людини в Криму – важлива, але не найголовніша проблема. Головне, що півострів окупований. А порушення прав – це наслідок окупації.

Коментарi

Коментарiв