Україні не вдасться врегулювати конфлікт на Донбасі без США – політолог

197
Глава правління Центру соціологічних і політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран прокоментував заяву міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова про можливість долучення до «нормандського формату» переговорів США, сподіваючись на те, що нова адміністрація Дональда Трампа займе іншу позицію щодо Росії – не таку проукраїнську, як адміністрація його попередника, Барака Обами.

Таран переконаний, що спільна заява Лаврова і міністра закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини Зіґмара Ґабріеля про розширення «нормандського формату» пов’язана з тим, що США наразі не екстраполюють чіткої позиції щодо України.
«Раніше США чітко висловлювали проукраїнську позицію. При Трампі вона не змінилася, але в світового істеблішменту з’являються сумніви щодо послідовності цієї позиції. Сумніваюся, що Вашингтон займе іншу позицію щодо Росії. Але така спільна заява пов’язана з тим, що насправді всі розуміють, в першу чергу на Заході, що без США все одно врегулювати конфлікт в Україні не вийде», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
Щоправда, як він зауважив, мотиви у Лаврова і Ґабріеля різні: перший сподівається, що позиція США щодо Росії зміниться. Ґабріель же, навпаки, розраховує на послідовність американської влади.
«Але залучення США до процесу врегулювання ситуації в Україні буде на користь нашій державі. Теоретично США вже включені. Насправді їхня присутність у процесі врегулювання більша, ніж Німеччини чи Франції. Від США залежить великою мірою доля антиросійських санкцій», – підсумував фахівець.
Нагадаємо, у своїй заяві Лавров і Ґабріель зазначили, що для врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областях можна залучити США як учасника «нормандського формату».
Лавров запевнив, що Москва активно підтримує цю ініціативу, а Ґабріель висловив думку, що США зможуть надати своє авторитетне вплив для дотримання Мінських домовленостей. Щоправда, обидва вони пропонують не розширити «нормандський формат», а запросити Вашингтон для паралельної участі в переговорах, які ведуть Україну, Росія, Франція і Німеччина.

Коментарi

Коментарiв