Росія створює псевдопатріотичні організації і зачищає усе українське – оглядач

257
У Росії зачищають українську культуру за допомогою створення псевдопатріотичних проросійських «українських» організацій. Про це в ефірі радіо Крим.Реалії повідомив український політичний оглядач Віктор Гіржов.

«Двохмільйонна діаспора українців в Росії, за підсумками перепису населення 2010 року, піддається гонінням, обструкції і абсолютному тиску з боку влади. У топ-лист так званих небажаних організацій внесені обидві міжнародні діаспори: Світовий конгрес українців Канади і Українська всесвітня координаційна рада», – підкреслив Гіржов.
«Це свідчить про те, що Росія не сприймає жодного українського руху в країні, особливо патріотичного. Вона підтримає тільки проросійські українофобські організації, такі як Українська національно-культурна автономія, яка була створена замість закритої патріотичної української організації», – запевнив політолог.
В анексованому Сімферополі, 9 березня, в День народження українського художника і письменника Тараса Шевченка покладання квітів до пам’ятника проходило під пильним наглядом російської поліції. Про це повідомили активісти Українського культурного центру.
Кримці стверджують, що цьогоріч захід минув без провокацій, але співробітники поліції вели зйомку всіх, хто прийшов до пам’ятника українського поета.
Напередодні пам’ятної дати проукраїнські активісти направили російській адміністрації Сімферополя повідомлення про проведення заходів, присвячених Кобзарю. Російське керівництво міста відмовило і повідомило про неприпустимість зборів українців. У той же час, місцева влада організувала свій проросійський мітинг. Підконтрольна Кремлю організація «Українська громада Криму» під керівництвом члена Єдиної Росії Олега Усика також поклала квіти до пам’ятника Шевченку.
У Керчі невідомі анонімно поклали до пам’ятника Кобзаря жовто-блакитні букети квітів.
2016 року проукраїнським активістам також відмовили у проведенні заходу до дня народження Тараса Шевченка. Членів Українського культурного центру викликали в управління російської прокуратури по Криму, де попередили про неприпустимість проведення акції біля пам’ятника Кобзарю.

Коментарi

Коментарiв