Експерт: Розкол і революції – як помиратиме Росія

206
Засновник і координатор міжнародної антипутінської коаліції «Стоп фашизм в Росії!» Герман Обухов запевнив, що нині економіка Росії є приреченою на стагнацію. Крім того, Кремль реанімував політику заборон на все, результатом якої можуть стати не лише численні революції, а й розкол країни.

«Протягом усієї історії Радянський Союз показував свою сутність тоталітарної держави: заборони стали головною соціальною практикою. Однак у 1991 році мирна буржуазна революція зняла всі заборони, країна спробувала повернутися до витоків. Безрезультатно. Лише через два десятиліття політику заборон реанімували», – нагадав у статті для Радіо Свобода Обухов.
«Третій термін президента Путіна почався з заборон на мирні демонстрації. Слідом за цим заборонили все, що пов’язано з протестною активністю. Почали садити навіть за поодинокі пікети, приписуючи їх учасникам «екстремізм». На горизонті з’явилися обмеження або навіть заборона на користування Інтернетом. Якщо так справа піде й далі, то не за горами обмеження на виїзд з Росії – де сенс не сам виїзд, а вивезення зароблених грошей», – підкреслив фахівець.
Він зауважив, що у зв’язку з такою політикою Путіна в Росії може статися нова революція, щоправда поки незрозуміло якою вона буде: мирною чи насильницькою.
 
«Якщо влада не дозволить мирну або навіть не революцію, а еволюцію, то відповідно до законів розвитку суспільства має статися бунт з «коктейлями Молотова». Тоді не допоможуть ні Національна гвардія, ні ОМОН, ні ФСБ, ні армія… Таке трапиться лише за тієї умови, якщо народ буде доведено до «точки кипіння», – наголосив активіст антипутінського руху.
За його словами, існує і другий варіант розвитку подій – почнуть відколюватися регіони, і Путін залишиться, як колись Михайло Горбачов, президентом неіснуючої країни.
Відповідно, може несподівано трапитися так, що доведені до відчаю жителі якогось далекого регіону оголосять про вихід зі складу Російської Федерації, і цілком ймовірно, що у Москви не вистачить в такому разі сил, аби «загасити полум’я сепаратизму по всій країні».
«Найближчим часом заборони на все і вся триватимуть, тому що вони – нормальна прикмета будь-якої репресивної держави. За санкцій Заходу, економіка Росії приречена на стагнацію. Реформувати що-небудь в країні пізно: гроші, виручені за нафту та газ, вкрадено, а отримувати кредити на Заході з кожним роком стає все складніше», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв