Європа сприймає новини з Росії як вісті з божевільні – журналіст

220
Російський опозиційний журналіст Алєксандр Сотнік розповів, як почувається росіянин, коли він виїжджає за кордон.

«Коли опиняєшся за межами «тієї, що піднімається з колін» – перше, що тебе вражає – відсутність розлитої в атмосфері напруги. Не іскрить. Потім починаєш розуміти: це від того, що немає рамок, немає похмурих облич, косих поглядів з-під чола, немає нескінченних охоронців і ментів із кийками, ніхто не говорить тобі про пильність і терористів, про те, що всюди небезпечно, що тебе можуть підірвати і вбити твоїх дітей, що життя – територія підвищеної небезпеки», – підкреслив у своєму Facebook журналіст.
Пізніше, за його словами, з’являється крамольна думка: «А навіщо боятися? Ми все одно якось помремо, але явно не сьогодні, і цей день є унікальним, треба радіти та посміхатися життю».
«І ти вливаєшся в потік простої повсякденності, забувши про тремтіння під колінами. Потім ловиш себе на думці, що не фільтруєш мову, висловлюючи те, що насправді думаєш. А ще за кілька днів новини з Росії починають сприйматися тобою як вісті з божевільні. Ще за деякий час ти починаєш запитувати себе: чому інші можуть вільно жити, а ми так не вміємо? Оскільки можемо ж! Приїжджаємо в Європу та можемо!», – наголосив Сотнік.
Крім того, він зізнався, що коли повертаєшся в Росі – все стає на своїй місця: з голови на ноги, як і повинно бути у «тій, що встає з колін».

Коментарi

Коментарiв