Кремль хоче уже 2017-го «впихнути» нас Донбас на своїх умовах – Постоловський

219
Політичний експерт Сергій Постоловський спрогнозував, що пом’якшення санкцій проти РФ відбудеться тоді, коли «нормандський формат» досягне якогось певного проміжного результату, оскільки «Мінськ-2» сьогодні недієвий.

За словами Постолоського, може ітись про певне рішення про введення міжнародної тимчасової адміністрації на Донбасі, гарантії безпеки для місії ОБСЄ, або відновлення контролю України над кордоном.
Він нагадав, що РФ нині має серйозне зростання рівня соціально-економічних проблем. Зокрема, в банківській системі зростає заборгованість по зарплатах і пенсіях, погана інфраструктура.
Саме тому, переконаний політолог, якщо санкції діятимуть і далі, то ці проблеми вирішити неможливо.
«Сьогодні в Росії багато хто задається питанням: Україна і Крим – це добре, але чому російський президент і уряд не займаються внутрішніми проблемами», – стверджує фахівець.
У зв’язку з цим, за його словами, Росія намагається через Європу торпедувати тему зміни «нормандського формату» переговорів по врегулюванню конфлікту на Донбасі, пропонуючи залучити США. Таким чином, вважає експерт, Кремль демонструє свою готовність продовжувати шлях дипломатії для врегулювання конфлікту.
 
При цьому, на думку Постоловського, включення США до «нормандського формату» переговорів цілком реалістичне.
«Це пов’язано з позицією адміністрації Дональда Трампа, зокрема Держсекретар Рекс Тіллерсон 7 березня під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним підтвердив, що жодних санкцій не буде знято, якщо Росія не проведе деокупацію Донбасу і Криму», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
Проте, як він зауважив, слід усвідомлювати, що це тільки пропозиція по розширенню. Швидкого результату не буде, і це може затягнутися на півроку чи рік.
«Росія активізує свої дії, тому що для Москви важливо 2017 року досягти певного результату по Донбасу. Кремль хоче впихнути Донбас Україні на своїх умовах. Тому Києву треба пожвавити зовнішню політику, показати успіхи у внутрішньому реформуванні, щоб нас не змусили підписати новий мирний договір на невигідних нам умовах», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв