Енергетик оприлюднив єдиний прийнятний для України варіант виходу з блокади

189
Провідний експерт із енергетичних програм Сергій Дяченко проаналізував продовження блокади Донбасу та заклик ЄС вирішити ситуацію якомога швидше.

Експерт підкреслив, що Україна воює з Російською Федерацією, і Кремль може використовувати цю ситуацію для подальшої інтеграції Донбасу. В цій ситуації йдеться про енергетичну інтеграцію.
«Якщо Україна почне робити різкі кроки, наприклад, відріже Донбас від електроенергії, це зашкодить лише нам. Технічно РФ буде складно забезпечити поставки, але все одно можливо, а Україна буде в мінусі», – зауважив Дяченко щодо силових методів вирішення ситуації.
За його словами, нині Росія користуватиметься ситуацією, «віджимати» під себе ті підприємства, які зможе. Для самих підприємств все не так катастрофічно, як для економіки України, оскільки надходжень до Держбюджету не буде.
«РФ намагається переформатувати свою присутність на окупованих територіях. Усе йде до того, що Україна стає залежною від Росії. Ми повертаємося у 2014 рік», – наголосив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
«У Росії дешевий антрацит, який видобувають відкритим способом. В Україні старі шахти, антрацит видобувають на кілометрових глибинах. Але будь-який імпорт – хоч з РФ, яка ближче, хоч із ПАР – мінус до балансу зовнішньої торгівлі. Потрібно десь брати валюту, а у нас і так дефіцитне становище. Ми натиснемо на «ДНР», тобто РФ, погіршимо там ситуацію, але й собі зробимо гірше», – стверджує енергетик.
Він переконаний, що глобальний вихід із мінімальними втратами для України лише один – переобладнати шахти з антрациту на газове вугілля.
«Так, це довго, потрібно близько двох років. Україна вже зараз видобуває вугілля газової групи, але використовувати його на станціях, що будувалися під антрацитні, неможливо. Модернізація не настільки дорога. На котел потрібно 3-4 мільйони доларів. За мірками енергетики, це не так уже й багато. На Зміївській ТЕС переобладнані два блоки під вугілля газової групи. Це обійшлося близько 120 мільйонів гривень на блок. Але це вугілля, що видобувається в Україні, за нього не потрібно платити. Це оптимальний варіант. Імпорт із будь-якої іншої точки все одно дорожчий», – підсумував Дяченко.

Коментарi

Коментарiв