Експерт пояснив, чому не можна арештувати більшість суддів

171

Політичний експерт Тараса Чорновіл впевнений, що арешт судді районного суду Одеси це ще не початок масової і потужної чистки суддівського корпусу.

За словами експерта, це ознака того, що дещо зрушилося. Але поки що більше схоже на постріл з гармати по горобцях.

Подібні рішення, вважає експерт, потрібно ухвалити щодо абсолютної більшості суддів. Однак цей процес технічно не може відбутися, якщо паралельно не буде активно проходити призначення нових суддів. Таку думку Тарас Чорновіл висловив сайту «24».

«Оновлення суддівського корпусу гальмується. По-перше, виникає питання, чи все відбулося належним чином під час перевірки суддів? І чи це дійсно ті люди, які мають представляти сьогодні оновлений суддівський корпус? По-друге, у Верховній Раді затягується їхнє призначення», – говорить експерт.

Чорновіл також наголошує, що відчувається неспроможність Вищої ради правосуддя охопити весь масштаб цього процесу оновлення. «рішення про арешт судді Костянтина Бобовського – більше вибіркове. Очевидно, у цій справі краще підготовані документи, менше застережень і політичних впливів».

При цьому не треба забувати, що суддів судитимуть їхні ж колеги наголошує Тарас Чорновіл. Як вважає експерт, добре, що процес зрушив з місця, і після перших результатів будуть психологічні наслідки. Але очищення розтягнеться на роки.

Коментарi

Коментарiв