Янукович почав боятися українців, іще на інавгурації – Луценко

211
14 березня під час брифінгу у Києві Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що звинувачення у державній зраді проти президента-втікача Віктора Януковича уже передано до суду.

«Сьогодні, як ми й обіцяли, представники ГПУ, а саме військової прокуратури України передали справу Януковича до суду. Ця подія, як на мене, є безпрецедентною не тільки тому, що це перший процес над президентом Української Держави. Я вважаю цю подію надзвичайно важливою, бо це вперше суд України розгляне звинувачення у держзраді проти лідера, якого обрала нація і суд винесе свій вердикт», – підкреслив очільник ГПУ.
За його словами, справу про зраду Януковича розглядають практично «по гарячих слідах».
Крім того, Луценко пояснив, у чому, на його переконання, полягає символічність цієї справи.
«Символічно, що на процесі це обвинувачення представлятиме військовий прокурор Руслан Кравченко. Сьогодні йому виповнюється 27 років – це майже одноліток Української Держави і для мене надзвичайно важливо, що саме він захищатиме честь і гідність української нації і Української Держави у суді проти того, кого ми обвинувачуємо у державній зраді – Януковича Віктора Федоровича», – наголосив високопосадовець.
Також він розповів про психологічний аспект у справі про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича.
Луценко згадав день, коли його перевозили з Лук’янівського СІЗО в Менську колонію і тоді в інтерв’ю він цитував Альбера Камю.
«Я цитував таку фразу, намагаючись пояснити, чому Янукович намагається розправитись зі своїми політичними опонентами: «Мораль кримінальника – це безкінечна зміна перемог, що закінчується помстою і безкінечних поразок, що породжують відчай та злобу», – зауважив прокурор.
Він також підкреслив, що злочин, який зараз інкримінується Віктору Януковичу – «це наслідок притаманних йому рис: відчаю, злоби та страху».
«Янукович боявся українського народу все своє життя, навіть тоді, коли присягав на Конституції та Біблії. Янукович боявся український народ, коли тікав після розстрілу небесної сотні із Києва в Харків, коли тікав із Харкова до Донецька і з Донецька до Криму і з Криму у супроводі російського спецназу до Російської Федерації. Саме цей всепоглинаючий кримінальне єство Януковича страх і був основним мотивом того, що він вчинив потім», – резюмував очільник ГПУ.

Коментарi

Коментарiв