Чиновників слід позбавляти подвійного громадянства без попереджень – юрист

194
Юрист Ганна Маляр прокоментувала резонансну ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо внесення змін до закону про громадянство і пояснила, наскільки імовірною є реалізація цих змін.

Нагадаємо, напередодні на тлі скандалу з подвійним громадянством відстороненого очільника ДФС Романа Насірова Верховна Рада включила до порядку денного поточної сесії президентський проект закону про внесення змін до Закону «Про громадянство України». Документ, зокрема, передбачає позбавлення українського громадянства осіб, які добровільно набули громадянство іноземних держав. У такому випадку особа автоматично дає згоду на припинення українського громадянства.
«Це питання вже давно назріло. Конституцією справді встановлений принцип єдиного громадянства. Але крім Конституції більше ніде не написано, що ж робити у випадку, якщо в людини декілька громадянств. І цей закон, якщо він справді буде давати нам процедуру позбавлення особи українського громадянства у разі набуття другого, виконає дуже важливу місію. Але якщо він лише задекларує, так само, як це прописано в Конституції, тоді він працювати не буде», – запевнила в ефірі Голосу Столиці Маляр.
За її словами, поки складно передбачити, як працюватиме цей закон, оскільки є іще одна проблема: не завжди Україна може мати достовірну інформацію про друге громадянство особи.
«Наприклад, якщо ми робимо запит в іншу державу, то інша будь-яка держава, не зобов’язана нам відповідати чи є ця особа громадянином тієї держави, чи ні. Тому ми повинні розраховувати лише на добру волю інших країн, які будуть нам про це повідомляти», – зауважила експерт.
У новому механізмі, на її переконання, необхідно чітко встановити, що в Україні діє принцип єдиного громадянства.
«Наявність другого паспорту автоматично тягне за собою втрату українського громадянства. Про це може бути виданий указ президента. Відповідно, ця інформація піде вже в усі державні реєстри і таким чином втратить правовий зв’язок з Україною. Спочатку варто застосувати якісь заходи, щоб людину попередити про можливу втрату українського громадянства. А от чиновників це могло не стосуватися», – наголосила юрист.

Коментарi

Коментарiв