США готують сюрприз для Путіна – повернення до тактики сили

180
Колишній представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську Роман Безсмертний розповів, чи мають Мінські домовленості якісь перспективи на тлі численних заяв політиків і експертів про те, що вони уже давно вичерпали себе і не допоможуть вирішити російсько-український конфлікт.

Як зауважив Безсмертний, «Мінськ» залишається дієвим у двох складових.
«Спробувати відновити обмін незаконно утримуваних чи військовополонених і звести до мінімуму обстріли. Щодо інших напрямків, то виглядає, як примара. Без нових організаційних імпульсів «Мінськ» не є життєздатний. «Мінськ» фіксує імпотентність цих механізмів – і ОБСЄ, і Радбезу ООН», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода дипломат.
Проте, за його словами, у цій ситуації є один важливий нюанс.
«Трамп і практика республіканців не передбачають формату «на полях», неофіційних речей. Або США повернуться до чітко регламентованої системи, коли сила буде відігравати фактор стримування… І це чи не єдиний фактор, який здатен впливати на Путіна. Коли я чую, що можлива зустріч Путіна і Трампа в рамках G-20… Хто сказав, що Путіна взагалі запросять на зустріч?», – наголосив фахівець.
Він переконаний, що відтягування зустрічі свідчить про те, що США готують оформлений сюрприз для Кремля. Його суть полягає у тому, що на світову арену має вийти нова оборонна концепція, змістом якої, очевидно, буде повернення до сили як фактору стримування.
«Особливо по відношенню до Кремля, який пустився краю в питаннях застосування сили чи на Євразійському континенті, чи на Близькому Сході, чи в Середній Азії», – підсумував колишній представник України у Мінську.

Коментарi

Коментарiв