Нова гонка озброєнь завершиться для РФ катастрофою – Джемілєв

200
Народний депутат України Мустафа Джемілєв запевнив, що чергової гонки озброєнь російський бюджет не витримає, оскільки Кремлю доводиться витрачати значні суми на окуповані території, а економіка країни перебуває не в найкращому стані.

Про це Джемілєв заявив у інтерв’ю Обозревателю, відповідаючи на питання журналіста, чи може підвищення витрат США на оборону спровокувати нову гонку озброєнь.
«Збільшення витрат на озброєння дійсно здатне довести до банкрутства нинішню Росію. Росія десь в 50 разів більше Італії, але її ВВП значно менше італійського. І майже вдвічі менше, ніж у одного американського штату Каліфорнія. Правда, утримання півторамільйонної армії Росії обходиться значно дешевше, ніж утримання такої ж за чисельністю армії в інших країнах. Росія ж своїм солдатам практично нічого не платить», – стверджує нардеп.
Проте, на його думку, такий ризик у Москві розуміють і «роблять хорошу міну при поганій грі», оскільки санкції, падіння цін на нафту, а також ріст видатків на окуповані території серйозно вдарили по бюджету.
«Уже нині там все тріщить по швах. А тут ще окуповані території. На утримання Криму навіть в такому депресивному стані необхідно 3-4 мільярди доларів на рік. Це приблизно стільки ж, скільки вони на всю систему охорони здоров’я виділяють. А у Росії ж не тільки Крим. Є ще інші території, що вимагають багатомільярдних дотацій: окуповані Південна Осетія, Абхазія, Придністров’я, Чечня», – підсумував парламентар.

Коментарi

Коментарiв