Політолог: Справа Насірова – вибухонебезпечна для країни

282
Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко заявив, що одна зі специфічних тенденцій справи відстороненого очільника ДФС Романа Насірова – її потенційна вибухонебезпечність.

За словами Фесенка, посада Насірова формально дорівнює міністру, але реально на рівні віце-прем’єра. Як він зауважив, ДФС – це потужна політико-економічна структура, а всередині влади теж є конфлікти. І в самого Насірова є свої недоброзичливці і вороги.
На думку фахівця, відкриття справи проти Насірова могло бути пов’язано з тим, що він, можливо, виходив за рамки певних правил, субординації. І це стало однією з причин того, що «дали відмашку» на проведення розслідування.
Проте, стверджує політолог, при розслідувані цієї справи ризики можуть бути не тільки для представників влади.
«Ось ситуація з «Укрнафтою». Там відстрочок по платежах було по набагато більших сумах, ніж з фірмами Онищенка – близько 11 мільярдів гривень. Але це пов’язано з олігархом Ігорем Коломойським, у якого є друзі в різних політичних силах», – підкреслив у коментарі 24 глава «Пенти».
Він звернув увагу на те, що низка політичних сил, які повинні були б підтримувати боротьбу з корупцією, не виявляють особливої активності. Зокрема, «Опоблок» і ВО «Батьківщина». За словами Фесенка, це свідчить про те, що насправді через Насірова вирішували питання представники різних бізнес-політичних груп. Як він підмітив, зі скандальним «Онищенком» була пов’язана «Батьківщина», тому вони й не виявляють особливого завзяття. А раптом він про них згадає? Тому, зазначає фахівець, боротьба буде йти по двох політичних лініях.
«Перша – друзі та покровителі Насірова, які намагатимуться нейтралізувати політичні ризики. Думаю, йому будуть пояснювати на пальцях, що він повинен мовчати, і в цьому запорука його порятунку», – висловив думку експерт.
«Друга лінія прямо протилежна. Це низка опозиційних сил, умовно кажучи від Андрія Журжія з «Самопомочі» і до молодих демократів і єврооптимістів – Лещенка, Найєма. Ця частина опозиції буде використовувати цю справу як детонатор, щоб підірвати нинішній політичний режим і відкрити шлях до політичних змін», – підсумував політолог.
Нагадаємо, 2 березня у Національному антикорупційному бюро України повідомили про вручення підозри Роману Насірову за «справою Онищенка». Очільник ДФС підозрюють у вчинені дій, які завдали державі шкоди на суму у розмірі 2 мільярди гривень. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 100 мільйонів гривень.

Коментарi

Коментарiв