Юрист: Влада почала цілеспрямовано діяти на знищення НАБУ

240
Юрист, експерт у галузі антикорупційної політики Олександр Лємєнов запевнив, що в країні розпочалося цілеспрямоване знищення Національного антикорупційного бюро України. Тож кому, навіщо це потрібно і як відбуватиметься цей процес?

Лємєнов зауважив, що законодавство передбачає щорічний аудит діяльності НАБУ. До складу комісії делегуються три особи: від президента, уряду та парламенту.
«Негативний висновок аудиту є одною з небагатьох підстав для звільнення директора НАБУ. І саме цей шанс вирішили використати дві найпотужніших політичних групи – «БПП» і «Народний фронт», – заявив у своєму Facebook експерт.
Він нагадав, що нещодавно Реанімаційний Пакет Реформ рекомендував обрати до складу комісії по аудиту НАБУ двох надпотужних експертів – заступника генінспектора департаменту юстиції США Роберта Сторча і гендиректора Європейського управління боротьби з шахрайством Джованні Кесслера.
«Вони мають не тільки колосальний досвід, але й непересічну репутації, того висновкам таких людей можна повністю довіряти. Проте фракції «БПП» і «НарФронт», змовившись, не підтримали Роберта Сторча від парламенту, майже протягнувши (просто не вистачило кількох голосів) «лижного інструктора» Найджела Брауна», – підкреслив юрист.
Крім того, він зауважив, що якщо раніше «БПП» відверто саботували засідання комітету, то наразі туди ввели 3 нових нардепи. На сьогоднішньому засіданні комітету буде 10 голосів від «корупційних коаліціантів» (7 від «БПП» і 3 від «НарФронту»).
Як наслідок, запевнив фахівець, їм доведеться «вмовити» ще двох нардепів підтримати «лижного інструктора» Найджела Брауна і «справа у картузі».
«Вони згодом виносять це рішення на засідання парламенту і голосують за обрання англійського юриста, що допомагав «відмивати» репутації російських олігархів в буремні 90-ті, до комісії по аудиту НАБУ. Потім туди призначаються ще двоє «сумнівних» і ми отримуємо негативний висновок стосовно НАБУ», – стверджує Лємєнов.
За його прогнозом, згодом звільнять директора НАБУ Артема Ситника, який так сильно заважає командам Порошенка та Яценюка спокійно «харчуватися з корупційної годівнички».
У цій ситуації, як він підкреслив, залишається не втрачати надію і, за можливості, зареєструватися і прийти на засідання антикорупційного комітету ВРУ.
«Якщо не вдасться, що ж тоді? У випадку протягнення через антикорупційний комітет Верховної Ради «лижного інструктора» Найджела Брауна, пропоную готуватися до повномасштабних вуличних акцій та періодичних відвідин помешкання президента Я̶н̶у̶к̶о̶в̶и̶ч̶а̶ Порошенка в Козині. Жарти скінчились, ми будуємо нову країну або повертаємось до старих «вуличних» методів боротьби за майбутнє наших дітей», – підсумував юрист.

Коментарi

Коментарiв