В ЄС шоковані рішенням української влади про встановлення блокади

210
Глава представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі заявив, що рішення про встановлення блокади Донбасу суперечить попередній політиці українського уряду, яку розділяли в ЄС, проте, для формулювання остаточної позиції, ЄС очікує пояснень від України.

«Досі українська влада у відношенні до території Донбасу використовувала інклюзивний підхід при одночасній боротьбі із контрабандою. Інклюзивний підхід забезпечував вирішення гуманітарних проблем населення Донбасу, а також сприяв економічній ситуації на Донбасі», – заявив Мінґареллі, передає Європейська правда.
«Такий підхід було повністю підтримано нами, і тому вчорашнє рішення РНБО нас здивувало. Однак для формулювання остаточної позиції ми маємо отримати пояснення від української влади на багато питань», – додав посол.
При цьому, як він зауважив, нинішня ситуації на окупованому Донбасі відрізняється від тієї, яка було кілька тижнів тому.
«Ми усвідомлюємо, що протягом останніх днів відбулися події, внаслідок чого нинішня ситуація виглядає інакше, ніж було кілька тижнів тому. Зокрема, ідеться про захоплення так званими сепаратистами українських підприємств», – наголосив дипломат.
«Ми розуміємо, що це змінило ситуацію, яка вимагає реакції українського уряду», – резюмував представник ЄС.
Нагадаємо, 15 березня під час засідання Ради національної безпеки й оборони України було ухвалено рішення про припинення торгівлі з окупованими територіями Луганської та Донецької областей.

Коментарi

Коментарiв