Соболєв заявив про спробу влади прибрати «невигідного» Ситника з НАБУ

173
Член Комітету ВРУ з протидії корупції Єгор Соболєв заявив, що саме через його комітет намагаються призначити директором Національного антикорупційного бюро України Найджела Брауна, який  обслуговував російських олігархів.

«Клептократія не полишає спроб провести через наш парламентський комітет з протидії корупції рекомендацію призначити аудитором Антикорупційного бюро Найджела Брауна, що обслуговував російських олігархів», – написав у своєму Facebook нардеп.
За його словами, це є початком плану усунення Артема Ситника з посади директора НАБУ, яке у своїх розслідуваннях виходить на вище керівництво держави.
«Негативний висновок аудиту дозволяє звільнити директора бюро. Як Ви могли бачити, вчора я не дозволив винести таку ініціативу на наш комітет, оскільки в процесі дискусії ми виявили маніпуляції документообігом Парламенту для просування пана Брауна», – зазначив Соболєв.
Він повідомив, що поінформував спікера ВРУ Андрія Парубія про знайдені порушення і звернувся до нього з офіційним листом з проханням провести розслідування, виправити порушення, щоб «комітет міг далі, відповідально та професійно, готувати для парламенту рекомендації хто може стати сильним аудитором НАБУ».
Крім того, парламентар нагадав, що іще минулого року було проведено відкритий конкурс, за результатами якого рекомендували парламенту призначити аудитором НАБУ заступника генерального інспектора Мін’юсту США Роберта Сторча.
«Щойно я отримав звернення членів свого комітету, що делеговані Блоком Петра Порошенка та Народним Фронтом. Вони просять призначити позачергове засідання комітету на 09:15 ранку, тобто на 20 хвилин назад. За законом я маю призначити засідання на вимогу не менше, ніж третини членів комітету. Але при цьому я маю поінформувати інших членів комітету про проведення такого засідання не пізніше, ніж за 24 години», – пояснив Соболєв.
 
«Виконуючи закон, я оголошую про призначення засідання комітету з протидії корупції о 14:15 завтра, 17 березня – одразу по завершенню пленарного засідання парламенту. Ще раз прошу всіх членів нашого комітету не дозволяти себе ґвалтувати в угоду клептократії», – резюмував нардеп.

Коментарi

Коментарiв