Росія вела переговори щодо анексії Криму іще до розвалу СРСР – Джемілєв

210
Народний депутат України, один із лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєф заявив, що Росія планувала порушити територіальні кордони України ще до розпаду СРСР.

Джемілєв зазначив, що іще до розвалу Радянського Союзу до Криму приїхала Галіна Старовойтова (радниця Боріса Єльцина з міжнаціональних відносин – ред.). Вона сказала, що Росія готова визнати Меджліс вищим представницьким органом кримських татар, і запросила представників кримськотатарського народу в Кремль.
«Ми з Рефатом Чубаровим приїхали, чекаємо, коли нас хтось прийме. Виходить в результаті якийсь чоловік і каже: «Ми готові допомогти кримським татарам. Зараз готуємо указ про визнання Меджлісу». І між іншим запитує: «А як ви ставитеся до того, що у нас ще є документ про денонсацію рішення Президії ВР СРСР 1954 року «Про передачу Криму до складу України»? Це ж незаконно. Це ж придурок Хрущов, нікого не питаючи, передав Крим Україні. Як ви на це дивитеся?», – розповів в інтерв’ю Обозревателю нардеп.
Також він зауважив, що уже з тієї розмови було цілком зрозуміло, що представників кримськотатарського народу запросили на зустріч лише для того, щоб отримати від них згоду на анексію Криму.
Джемілєв тоді відповів: «Узагалі-то в Криму завжди робилося все без врахування думки народу, особливо корінного, якого депортували, піддавали геноциду. Але чому ви вирішили починати з 1954 року? Давайте почнемо з того, що визнаємо незаконним Акт приєднання Криму до Росії 1783 року. Це ж було незаконне захоплення. А потім потихеньку пройдемося і по іншим актам щодо Криму».

Коментарi

Коментарiв