На Київщині через сміття Садового можуть прокинутися чума і холера (фото)

301
Безгосподарна діяльність львівського градоначальника Андрія Садового, внаслідок якої чи не вся Україна вже наочно познайомилася зі львівським сміттям, докотилася до Київщини. Чим Україні загрожує ця «сміттєва сага» і як боротися з проблемою, у коментарі  виданню PoliticUA розповів керівник фракції ВО «Свобода» в Київській обласній раді, нардеп VII скликання Ігор Сабій.

Як поінформував депутат облради, на Київщині уже неодноразово виявляли факти завезення сміття зі Львова: «Проблема в тому, що це не роблять цивілізовано. Не укладають договори зі сміттєвими полігонами чи сміттєпереробними заводами, які є в Києві. Усе роблять «у чорну» – висипають відходи у посадках, лісосмугах, промзонах. Останні факти щодо Поліського й Іванківського району узагалі кричущі!».
За словами Сабія, користаючись низькою заселеністю Поліського району, що постраждав від Чорнобильської катастрофи, саме туди львівське сміття повезли масово, хоча там усе одно живуть люди. «Більше того, та «зараза», що розводиться у стихійних смітниках, через ґрунтові води потрапляє у Дніпро й інші річки, що створює загрозу для всієї Київщини».
На думку депутата, у цій ситуації основний метод боротьби з цим екологічним тероризмом – заборона поліцією пропуску вантажівок зі львівським сміттям на територію Київщини.
«За великим рахунком, можна відкривати кримінальну справу за шкоду екології та свідоме поширення хвороб, які легко поширюються зі сміттям. Якщо це продовжуватиметься і надалі, ми не застраховані від спалахів давно забутих епідемій на кшталт чуми, холери чи тифу», – застеріг він.
Іще один варіант – депутатам Львівської міськради вплинути на свого керівника, який мусить нарешті ухвалити необхідні рішення, бо нині у Львові офіційно спрямовують кошти з бюджету не на утилізацію сміття у себе на місці, а на розвезення сміття по всій країні.
«Має нарешті бути політична відповідальність. Мер Львова уже третій термін на своїй посаді – за цей час можна було вирішити цю проблему. Він постійно вихваляється своєю «європейськістю». То чому б не перейняти досвід у своїх європейських колег? Львівський бюджет абсолютно дозволяє це зробити», – підкреслив депутат.
Він повідомив, що очолювана ним фракція на наступну сесію облради підготує повну інформацію з наведенням доказів і свідчень про численні факти завезення сміття зі Львова на територію Київщини.
«Є відповідні фото та інші докази – чеки зі львівських магазинів і навіть документи різних фірм. Якщо партія Садового «Самопоміч» хоче доказів – ми їх надамо», – резюмував керівник фракції «Свободи» у Київській облраді.

Коментарi

Коментарiв