Справа «Україна проти РФ» у суді ООН налічує 300 томів під грифом «таємно»

236
16 березня під час зустрічі у Президента України Петра Порошенка щодо українського позову у Міжнародному суді ООН Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що у справі «Україна проти РФ» зібрано понад 800 томів матеріалів, з них 300 томів під грифом «таємно» і «цілком таємно».

«У Міжнародному Суді ООН вся наша команда бореться за справедливе покарання тих, хто винен у смерті тисяч в результаті терористичних атак на українському Донбасі; хто поставляв танки, найсучаснішу артилерію, системи залпового вогню, броньовані машини, боєприпаси, ракети, якими обстрілювали Авдіївку, Краматорськ, Маріуполь, цивільний автобус у Волновасі, збивали МН-17», – наголосив Порошенко, передає прес-служба глави держави.
«Я – реаліст і не маю жодних ілюзій стосовно позиції Росії та її можливих кроків. Але ми маємо виходити з того, що на нас лежить відповідальність на об’єднанні зусиль всього світу, щоб переконливо довести і притягнути Росію до відповідальності», – зазначив Президент.
За словами представника України в Міжнародному Суді ООН Олени Зеркаль, рішення по застосовуванню тимчасових заходів у справі «Україна проти РФ» очікується до кінця квітня.
«Для нас буде важливим сам факт ухвалення судом рішення по застосуванню цих тимчасових заходів для захисту українських громадян», – підкреслила вона.
У свою чергу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у справі «Україна проти РФ» зібрано понад 800 томів матеріалів, з них 300 томів під грифом «таємно» і «цілком таємно». Під час підготовки матеріалів до суду було опитано 1400 потерпілих, 2000 свідків, проведено 1800 судових експертиз і здобуто 100 000 одиниць речових доказів, в тому числі зразки зброї та військової техніки виробництва Російської Федерації, захоплені українською армією під час боїв.
Крім того, очільник ГПУ повідомив, що відомство підготувало обвинувальні акти, які вже надані ватажкам терористичних організацій і спрямовані до суду. За його словами, також готуються сотні подань в рамках заочного засудження ватажків терористів та зрадників українського народу.

Коментарi

Коментарiв