«Інтеру» доведеться навчитися цькувати Авакова українською – експерт про квоти

244
Медіаексперт Отар Довженко прокоментував рішення Верховної Ради України схвалити закон про україномовні квоти на телебаченні.

Нагадаємо, 16 березня ВРУ ухвалила у першому читанні законопроект про квоти на українську мову в телеефірі. Документ встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі не менше 75%.
За словами Довженка, закон про квоти є складовою політичної боротьби «Народного фронту» проти «Опозиційного блоку», оскільки у першу чергу постраждають російськомовні медіа, які належать депутатам «Опоблоку».
Експерт переконаний, що першими відчують дію закону у випадку його остаточного ухвалення такі медіагрупи каналів, як «Інтер» та «Україна», а також «News One» та інші російськомовні телеканали у східних та південних регіонах країни.
«Не дивно, що головними ініціаторами є депутати від «Народного фронту», проти яких віддавна веде війну канал «Інтер»: йому доведеться навчитися цькувати Авакова та Пашинського українською мовою», – підкреслив у коментарі 24 фахівець.
«Іще рік тому я б із упевненістю сказав, що закон не має шансів – його неодмінно заблокують лобісти великих медіагруп, зацікавлених у демонстрації російськомовного контенту. Але зараз парламент настільки наелектризований, що можливо все», – зауважив медіаексперт.
Натомість, як запевнив Довженко, недостатньо ухвалити закон про квоти, оскільки ще потрібно треба забезпечити його виконання. Для цього Національну раду з питань телебачення і радіомовлення доведеться перетворити на повноцінний наглядово-каральний огляд.
«Нацрада вже може штрафувати, але робить це досить неохоче, попри те, що її теперішній склад є проукраїнським і досить войовничо налаштованим. Можливо, якщо це зміниться, і каральний механізм запрацює ефективніше, «Інтер», «Україна», «СТБ» і «Новий канал» будуть змушені українізувати свої шоу і перекладати серіали», – стверджує фахівець.
Також він висловив думку, що влада, обмежуючи гравців ринку, має зробити крок назустріч – наприклад, скасувати заборону на рекламу тютюну і алкоголю, яка завдає медіаіндустрії великих збитків.

Коментарi

Коментарiв