Три роки анексії Криму: коли влада перейде від гучних гасел до реальних дій

282
Координатор громадської ініціативи «Євромайдан-SOS» Олександра Матвійчук, підбиваючи підсумки третьої річниці кримського референдуму зазначила, що з самого початку окупації Росія проводить свідому політику масового порушення прав людини для збереження лояльності населення під час прискореного перетворення півострова на мілітаризовану базу.

«До такої політики вкладаються зрежисовані Росією зміни демографічного складу та витіснення найбільш активних людей у зв’язку із загрозою їх правам та свободі. І це почали розуміти навіть ті люди, які підтримували анексію Криму», – підкреслила Матвійчук.
«Зараз навіть для тих, хто підтримував анексію, неочікувано з’ясувалося, що Росія, яку вони бачили в телевізорі, виявилася кардинально відмінною від тієї, що прийшла на півострів за «зеленими чоловічками», – зауважила у коментарі Слову і Ділуфахівець.
Щодо політики України, то, запевнила вона, уряду давно слід перейти від гасел «Крим – це Україна» до реальних дій, які мають бути описані в комплексній державній стратегії.
«Фундамент цієї стратегії – розуміння, що ми боремося не лише за території, але й за людей, які там проживають. Тому однією з важливих складових цієї стратегії є припинення дискримінаційної політики щодо таких людей, яскравим прикладом якої є постанова уряду «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) із тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» №1035 від 28.12.2016», – пояснила експерт.
Вона зауважила, що ця постанова забороняє людям із Криму перевозити на материкову частину України цілу низку особистих речей, навіть власний холодильник, диван чи будь-що інше.
Проте, як вона уточнила, паралельно з цією постановою діє закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014, що дає можливість українському олігархату продовжувати торгівлю в Криму.
«Єдине, що відомо точно, відсутність продуманої політики до окупованого Криму на сьогодні може істотно ускладнити в майбутньому реінтеграцію півострова до складу України, яка рано чи пізно обов’язково відбудеться», – підсумувала правозахисниця.

Коментарi

Коментарiв