Насіров і досі впевнений, що залишиться у владі – експерт

218
Політичний аналітик Дмитро Купира прокоментував вихід відстороненого очільника ДФС Романа Насірова з СІЗО від заставу на суму у 100 мільйонів гривень.

За словами Дмитра Купири, насправді розмір застави і розмір збитків, що пред’явлений Насірову, абсолютно несумісні. На жаль, прокурорам не вдалося переконати суд у тому, що підозра йому має бути саме в тій сумі, яка була пред’явлена від початку, – 2 мільярди гривень.
«Поки зарано стверджувати, що все завідомо сплановано. Все ж таки посада Насірова занадто висока, щоб просто бавитися в арешти на кілька днів. Тому стверджувати, що все відбувається показушно, не варто. Радше причина в іншому – НАБУ таки намагається виконувати свою роботу, але в умовах тотальної корупції, яка формувалася десятиліттями, це робити непросто», – висловив думку у коментарі Слову і Ділу політолог.
Він зауважив, що це фактично перший прецедент, коли визначили таку суму, а другий – що її змогли внести.
«Саме тут має допрацьовувати наше законодавство – в тій частині, що той, хто платить, повинен мати право платити такі суми, довести, що це його, а не награбовані чи корупційні кошти. На жаль, цього не відбулося», – підкреслив аналітик.
«У випадку з Насіровим логічно, що джерел надходження таких коштів може бути безліч. Перший варіант – хоча б та справа, яку йому інкримінують, другий – він є лобістом тютюнової індустрії в Україні. Вже будучи на посаді голови ДФС, він намагався домогтися зменшення акцизів на тютюн, а це величезні гроші. Для нього 100 мільйонів гривень – це насправді дрібниці», – вважає фахівець.
Нині, запевнив він, існує кілька ризикованих моментів.
«По-перше, Насіров почне впливати на слідство, по-друге, втеча. Але це меншою мірою. Говорити про політичне переслідування не доводиться, він не конфліктує з владою, більше того, він перебуває в обоймі. Плюс до всього, до нього прикута вся увага. Крім того, ще один фактор – це буде провалом правоохоронних органів, поліції, а отже, й Авакова, в якого й без того багато проблем. МВС це зараз непотрібно», – наголосив експерт.
На його думку, найбільша небезпека полягає в тому, що Насіров зможе вплинути на слідство. «Крім того, Насіров досі переконаний, що зможе вирулити з цієї ситуації, тим більше, що він і досі залишається членом владної команди».

Коментарi

Коментарiв