Журналіст: Пане Порошенко, досить ховатися у позі страуса

240
15 березня Президент України Петро Порошенко дав перше цього року інтерв’ю українським ЗМІ. Формат уже традиційний – «інтерв’ю провідним телеканалам». Такий формат полюбляв і гарант-утікач Віктор Янукович. Красиві декорації допомагали йому сховатися від відвертої розмови. Чому чинний глава держави обрав саме цей спосіб – пояснив журналіст Олексій Братущак.

«У редакціях українських ЗМІ можуть настати часи, коли новим працівникам будуть представляти «легенди»: а це наша знаменитість, його батьки дивилися прес-конференцію президента на нашому телеканалі. І це не тому, що все менше українців дивляться телебачення. Просто пауза з великим інтерв’ю Глави держави затягнулася», – підкреслив у блозі Української правди Братущак.
Він нагадав, що підсумкову прес-конференцію за 2016-й журналісти очікували у грудні. Потім у січні. Сподівалися, що хоч у лютому зможуть поспілкуватися з Порошенком на пряму, оскільки накопичилося багато запитань.
«Коли ж події всередині країни досягли критичної межі, коли новоспечені/переатестовані «орли Авакова» почали демонструвати кігті (у частині випадків правомірно), а в західних областях протестувальники нагадали, як палають шини і громадяни заходять в органи влади, Порошенку довелося роз’яснювати дії влади», – зауважив журналіст.
Проте, констатував він, замість відвертої розмови президенту підсунули старі декорації для сцени «інтерв’ю провідним телеканалам».
«Тільки обличчя трохи змінили. Мені це знову нагадало, як в таких декораціях влаштовували теплу ванну Януковичу. Наприклад, одразу після розгону студентів на Майдані та подій на Банковій. Можна скільки завгодно розповідати, що Інтер, Україну та ICTV для спілкування з Порошенком обрали через їхні рейтинги. От тільки це слабкий аргумент проти факту, що власниками цих телеканалів є Фірташ, Ахметов та Пінчук. Рейтинг 1+1 навряд чи значно менший (якщо не більший), тільки з Коломойським нині є певні розбіжності у поглядах…», – наголосив публіцист.
За його словами, такі формати демонструють слабкість політика, оскільки сильний керівник не боїться йти на розмову до критично налаштованих журналістів, які не заглядають у рота, не грають в піддавки, а прагнуть «розмазати», переграти політика.
«Українці мають розуміти, що воюючу країну очолює людина, яка залишиться на своєму місці у найскладніші часи, а не «расколется редиска при первом же шухере», – стверджує Братущак.
Він переконаний, що нині важливо, аби Порошенко не став таким собі «страусом», і не не ховався за «інтерв’ю провідним телеканалам», а почав спілкуватися з Українською правдою, Громадським телебаченням, Радіо Свобода, Новым временем.
«Думаю, ми могли б організувати формат спільної розмови. Може це і не дасть мільйонів переглядів, не додасть рейтингу самому політику. Але країні та українцям допоможе. Донести це команді Порошенка я намагався ще працюючи на 5. Як міг», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв