Публіцист: Чинна влада не здатна реформувати Україну

274
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української преси ЛНУ імені Івана Франка, публіцист Олег Романчук закликав у 100 разів зменшити кількість політичних партій, ухвалити закон про вибори за відкритими списками і не дати вкрасти українську землю.

«Після Революції гідності в Україні могли постати інші політики, могли з’явитися перспективи економічного зростання, викорінення корупції. На перешкоді стала російська агресія, боротьба з незаконними збройними формуваннями колаборантів. У загрозливий для державності момент несподівано знайшлася людина, яка запевнила українців, що за якихось три тижні закінчить війну», – підкреслив публіцист.
За його словами, екстремальна ситуація – а війна з Росією є саме такою – зазвичай виявляє особистість, яка може змінити реальність. Проте, переконаний Романчук, українцям досі не вдалося віднайти і вивищити загальнонаціонального лідера.
«Нинішній так званий український істеблішмент повсякчас демонструє брак політичної волі, захланність і аморальність. Він позбавлений розуміння культури не тільки української, а й політичної. І тому, замість формування української політичної нації, заглибився у набивання власних кишень», – стверджує оглядач.
Він зауважив, що до певної міри метаморфози з Петром Порошенком – бізнесменом і главою держави в одній іпостасі – прояснюють феномен влади по-українськи.
«Як будь-який олігарх, президент України Порошенко сприймає вищу владу не як інструмент для вирішення загальнонаціональних завдань, не як історичну місію, а як свою власність», – цитує автор політолога Віктора Небоженка.
Він констатував, що в Україні сформувалися цілі сімейні клани політиків-підприємців: Кучми-Пінчука, Порошенків, Балог, Луценків, Ющенків, Литвинів, Добкіних, Дубневичів, Королевських, Льовочкіних, Герег, Вілкулів…
«У наш час потрібно насамперед змінити політичну складову системи – зменшити кількість політичних партій із 349 до чотирьох-п’яти, ухвалити закон про вибори за відкритими списками. А ще – не дати вкрасти українську землю», – наголосив у статті для Gazeta.ua фахівець.  
За його словами, імовірно, позачергові президентські та парламентські вибори стануть для України шансом на законне усунення клептократичної влади.
«Ця влада не зможе реформувати Україну. Та й замало реформувати. Країну треба докорінно трансформувати», – цитує Романчук Богдана Гаврилишина.
«Усе, абсолютно все треба міняти – структуру політичної влади, економічну систему, соціальну політику, екологічну, всі органи влади. Все потрібно тотально змінювати», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв