Порошенко схвалив блокаду, оскільки втратив контроль над ситуацією – Рахманін

243
Відомий український публіцист, журналіст Сергій Рахманін запевнив, що Президенту Петру Порошенку нелегко далося рішення офіційно запровадити торговельну блокаду окупованого Донбасу. Однак він усе-таки пішов на такий крок, оскільки враховує громадську думку.

За словами Рахманіна, в ухваленні такого рішення Порошенко керувався двома аргументами. Першою із причин є врахування громадської думки. За даними журналіста, оточення Порошенка запевняє, що він уважно стежить за реакцією населення.
«Більше половини населення підтримує дії блокадників. Якщо це справді так, ігнорувати цю обставину він (президент) не міг. Він мав перехопити ініціативу, при цьому не відмовляючи собі в задоволенні жорстко розкритикувати ініціаторів блокади», – підкреслив у статті для Дзеркала тижняпубліцист.
Також, упевнений він, на рішення глави держави вплинула і жвава реакція на блокаду сотень місцевих рад, помножена на фактичну відсутність в Адміністрації Президента впливу на більшість регіонів та слабкість силових органів.
«У низці регіонів голови держадміністрацій і місцевих рад або активно сприяли підтримці блокади, або негласно потурали їй, або зайняли вичікувальну позицію», – зауважив журналіст.
Згідно з його інформацією, кілька джерел переконували, що такий розвиток подій не на жарт налякав Порошенка.
«Його неспроможність контролювати ситуацію ставала очевидною. І для населення, і для Заходу. Що довше він зволікав із рішенням, то слабкішим ставав. Чим полегшував життя зовнішньому ворогу держави, тобто Росії», – стверджує автор.
Він упевнений, що вдалий момент для застосування проти активістів блокади сили було втрачено, тому «залишалося одне – оголосити блокаду офіційно, про що і було ухвалено рішення в ніч із 14-го на 15-е березня».

Коментарi

Коментарiв