Україна не поверне Крим, поки в Росії не буде глобальних змін – політолог

219
Професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» на тлі третьої річниці анексії Криму зробив прогноз щодо можливості повернення півострова Україні.

Гарань констатував, що сьогодні Україна не має чіткої стратегії деокупації Кримського півострова. Більше того, так звана економічна зона в Криму офіційно досі не скасована.
У будь-якому разі, запевнив політолог, нам треба залишатись реалістами і розуміти, що поки в Росії не відбудуться якісь масштабні зміни, навряд чи можна очікувати, що Крим скоро повернеться до України. Згідно з прогнозом фахівця, колись це трапиться, але ми не знаємо скільки пройде для цього часу.
«Однак, за цей період Україна має робити все для, того, щоб зберегти та підтримати проукраїнське населення, яке залишилося в Криму та кримських татар», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
Він нагадав, що у листопаді 2016 року за ініціативи України Генеральна асамблея ООН затвердила важливу резолюцію про порушення прав людей в Криму («Стан із правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна) – ред.), де Росія чітко названа стороною, яка здійснила анексію та країною, яка порушує ці права.
І хоча, як зауважив Гарань, через великий спротив Росії ухвалити цей документ було не просто, це стало важливою дипломатичною перемогою для України.

Коментарi

Коментарiв