Бальцерович озвучив основні причини гальмування реформ в Україні

193
Співголова Групи стратегічних радників із підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович заявив, що чи не основною причиною повільного запровадження реформ в державі є політики-популісти.

Польський реформатор переконаний, що у перешкоджанні перебігу реформ в Україні слід звинувачувати популістів і розірваність комунікації між реформаторами і суспільством. Про це він заявив в інтерв’ю НВ.
«На жаль, я не маю повної інформації. Не знаю, наприклад, що гальмує приватизацію, чому немає ринку землі. Але я переконаний, що це велика перемога популістів, що реформатори злякалися», – підкреслив Бальцерович.
Крім того, він зауважив, що для того, щоб відкрити ринок землі, необхідно налагодити комунікацію із суспільством і пояснити йому, чому не варто підтримувати популістів.
«Сподіваюсь, що цього року це буде зроблено», – наголосив політик.
Щодо плюсів запровадження реформ в Україні, за його словами, ними є недопущення економічного колапсу 2014 року, очищення банківської системи і проведення реформ в енергетичній галузі.
«Тоді Україна була під загрозою колапсу державних фінансів і гіперінфляції, оскільки 2014 року економіка країни зменшилася на кільканадцять процентів, і жодна влада не могла запобігти цьому», – зауважив польський реформатор.
Він запевнив, що чинній владі вдалося не допустити бюджетної і фінансової катастрофи, а також інфляції. «Слід пам’ятати, що інфляція 2014 року в Україні сягала понад 60%, а нині вона на рівні близько 10%».
Позитивом він також  назвав очищення значною мірою банківської системи України, яка була переповнена неплатоспроможними банками.
«В Україні створено кілька нових важливих інституцій – НАБУ, яке останнім часом демонструє свою активність, є бізнес-омбудсмен – невелика, але дуже фахова інституція, яка робить хорошу роботу. Є ще кілька інших органів, створених для боротьби з корупцією, і це все є плюсом для України», – підсумував Бальцерович.

Коментарi

Коментарiв