Влада обрала варіант часткової ізоляції – експерт про блокаду

230
Професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань висловив думку, що щодо політики щодо окупованих територій існує два основних варіанти.

За словами фахівця, перший варіант – це повна блокада. Другий – часткова ізоляція. Запропоноване рішення припинити торгівлю з ОРДЛО – це припинення лише торгового і вантажного сполучення, але не повна ізоляція, адже люди можуть продовжувати їздити в Україну, купувати товари тощо.
Як пояснив Гарань, із огляду на офіційну аргументацію влада вирішила припинити торгівлю з ОРДЛО саме зараз тому, що зареєстровані в Україні підприємства, які перебувають на окупованих територіях, опинилися під контролем бойовиків, а останні, як відомо, заявили про так звану «націоналізацію» цих підприємств.
Звісно, підкреслив політолог, за таких умов Україна не збирається платити гроші бойовикам. Зрозуміло, що ми нічого не отримуватимемо і у свій власний бюджет.
«Тобто ситуація зараз принципово змінилася. Бо механізм блокади, який оголосили активісти, запустив ланцюгову реакцію і цим скористалися, ті хто, хотів віджати ці підприємства. За цих умов Україна не вважає необхідним і не може купувати товари звідти», – пояснив у коментарі 24 експерт.
Він зазначив, що це буде пряма торгівля з бойовиками, а влада на таке не хоче йти. Водночас, додав професор, наслідки припинення торгівлі можуть бути неоднозначними. Емоційно гасло блокади та припинення торгівлі сприймати легко, воно зрозуміле. Насправді ми не знаємо, як відреагують ці люди, які дійсно втрачатимуть роботу та доходи.
Крім того, він звернув увагу на той аспект, що Україні те вугілля, яке постачалося з Донбасу, потрібне, оскільки потрібно буде його закупати дорожче на інших ринках – або з ПАР, або купувати в Росії вугілля з Донбасу, але уже з націнкою.
Також, підкреслив у підсумку політолог, українські дії не до кінця зрозумілі нашим західним партнерам, які бояться погіршення гуманітарної ситуації, ескалації конфлікту і відповідно можливого напливу біженців.

Коментарi

Коментарiв