Із такими ресурсами ви просто не можете програти – посол ЄС до України

310
Посол ЄС в Україні Хьюґ Мінґареллі розповів, яких кроків чекає міжнародна спільнота від української влади та суспільства і пояснив, які ресурси європейці можуть надати державі.

«Україна багато зробила для того, щоб побороти корупцію, здійснити децентралізацію, покращити газовий ринок, поліпшити ситуацію, яка була жахливою у секторі охорони здоров’я, реформувати сектор фінансових послуг. Але, звичайно, були і розчарування. Коли доходить мова до реформування державних підприємств, або приватизації, чи земельної реформи – ми очікували більшого. Ми розуміємо, які перепони стоять. Уряд знає, що треба робити. І ми сподіваємося, що буде й політична воля на проведення цих реформ», – заявив Мінґареллі під час 13-ї щорічної інвестиційної конференції Dragon Capital, передає НВ.
Він констатував, що торговельні відносини з Росією в останні місяці ще більше погіршилися, і це має вплив на народне господарство України, оскільки Росія історично була основним стратегічним партнером. Тому, в цілому, зовнішні виклики лишаються для України суттєвими.
Однак, за словами дипломата, найбільший з викликів, який не дає залучати інвестиції, випливає саме із внутрішніх факторів – це реформи. За останні 3 роки зроблено більше в сфері реформування, ніж за попередні 23 роки.
«Проблема в тому, що під час кожної реформи проявляються шкурні інтереси. Є ті, хто намагається збити з курсу цей процес. Політичному керівництву дуже важко проводити нові законодавчі ініціативи через парламент, оскільки у Верховній Раді є багато егоїстичних інтересів олігархів, які маніпулюють парламентаріями. Це є основною перепоною будь-якої серйозної глибокої реформи в основних сферах економіки», – зауважив посол ЄС.
Крім того, він заявив, що ЄС мобілізував майже всі свої політичні інструменти, щоб допомогти цій країні. Один з яких – макрофінансова допомога.
«Ми виділили 3,44 млрд євро. Наразі ми здійснюємо другий етап макроекономічної допомоги. Шість тижнів тому було прийняте рішення направити другий транш у розмірі 600 млн євро. Ця пропозиція зараз приймається, і ці кошти виділять у наступні тижні», – наголосив Мінґареллі.
«Жодна інша країна не має так багато активів, але я також не знаю країни, перед якою було би стільки викликів. Якщо ви зможете подолати ті виклики, які стоять перед вами, то за кілька років ви зможете досягти рівня демократичних засад східної та центральної Європи. Із такими ресурсами ви просто не можете програти», – підсумував представник ЄС.

Коментарi

Коментарiв