Віра Заходу у Мінські домовленості може спричинити серйозний конфлікт – політолог

207
Політичний експерт Ярослав Макітра спрогнозував, що віра Заходу у спроможність Мінських домовленостей подолати кризу на Донбасі може вилитись у серйозний конфлікт уже восени цього року.

За словами фахівця, останні заяви і дії керівництва США дають підстави говорити, що поки що питання Мінських домовленостей є пріоритетними в їхніх позиціях.
«Водночас на даному етапі якоїсь загрози розміну України по питанню Сирії та інших ми не бачимо. Звучать доволі різкі заяви щодо Криму і так далі. І не схоже, щоб американська дипломатія зараз сильно підігравала Росії. В той же час цього для України – недостатньо», – підкреслив у коментарі24 політолог.
Очевидно, як він зауважив, що Мінські домовленості не працюють. Україна могла б очікувати більшого втручання Штатів, зокрема – безпосередніх переговорів в рамках урегулювання кризи на Донбасі. Втім, за словами Макітри, зробити якісь висновки на основі озвученого під час візиту Меркель до США – складно. Юільша частина домовленостей залишилася в закритому форматі.
Згідно з прогнозом експерта, у середньостроковій перспективі очікувати якихось серйозних зрушень в питанні Донбасу не доводиться. Захід, у тому числі й США, намагатиметься «дотиснути» десь Україну, а десь – Росію, щоб Мінські домовленості були виконані. На Заході все ще сподіваються, що ця угода зможе бути виконана.
«Інша справа – в Україні це здійснити практично нереально. Десь цього року, ближче до осені, це зможе призвести до серйозного конфлікту між Заходом і Києвом», – попередив Макітра.
Він пояснив, що, з одного боку, Україна підписала певні зобов’язання, з іншого – Порошенко, українські влада і держава не в змозі виконати ці підписані документи. Дуже багато питань, як-то проведення виборів, контроль за кордоном, амністія, викличуть збурення в українському суспільстві. І навряд чи українська влада вирішуватиме їх так, як це прописано в Мінських домовленостях.

Коментарi

Коментарiв