ВРУ попросила США про оборонну угоду і статус союзника поза НАТО

246
Верховна Рада України ухвалила проект постанови №6111 про «Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо безпекових гарантій».

За відповідне рішення проголосували 232 депутати.
Таким чином, парламент вирішив звернутися до Конгресу США з проханням укласти з Україною двосторонню оборонну угоду та надати їй статус основного союзника поза НАТО – передає Українська правда.
«Надання Україні статусу основного союзника поза НАТО та укладення двосторонньої оборонної угоди між Україною та США матиме величезний вплив на припинення російської агресії проти України, стримування агресора та запобігання розпалюванню великої війни в Європі», – ідеться у пояснювальній записці до проекту.
Крім того, метою постанови є практично реалізувати міжнародно-правові гарантій, які були надані Україні за Будапештським меморандумом.
Також у пояснювальній записці зазначено, що таке звернення сприятиме забезпеченню Збройних сил України сучасною військовою технікою та зброєю.
Одна з авторів проекту постанови депутат Ганна Гопко пояснила з трибуни Ради, навіщо Україні це звернення до США.
«Ми просимо поглибити двостороннє безпекове партнерство між Україною і США, ми хочемо щоб Америка зробила Україну основним союзником США поза НАТО, бо ми розуміємо, що виконати критерії НАТО: реформувати сектор безпеки й оборони – це ще тривалий шлях», – заявила нардеп.
 
У той же час нардеп від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко виступив ыз критикою відносно постанови. Він висловив побоювання, що статус союзника поза НАТО закриє Україні шлях до повноцінного вступу в Альянс.
Йому відповів інший ініціатор звернення, очільник Радикальної партії Олег Ляшко: «Я хочу вам нагадати: Україна могла стати членом НАТО, якби 2008 року на Будапештському саміті тодішній прем’єр Юлія Тимошенко не заблокувала отримання плану дій щодо членства України в НАТО».

Коментарi

Коментарiв