Боротьба з антикорупціонерами – чи звільнить Порошенко директора НАБУ

201
Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не звільнять у випадку призначення одним із аудиторів одіозного Найджела Брауна і проведення перевірки НАБУ. Чому – пояснив очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

За прогнозом Фесенка, аудит, швидше за все, виявить «серйозні проблеми, порушення, брак професіоналізму». Ситнику винесуть сувору догану з попередженням, щоб отримати певний контроль над його подальшою роботою.
Експерт переконаний, що Порошенку важливо контролювати процес, а не звільняти Ситника.
«Президенту треба буде показати, що ніхто не перешкоджає роботі НАБУ, не карає його керівників, які ведуть боротьбу з корупцією. Але поставити на місце Ситника в такий делікатний спосіб зможуть. Без суворого покарання, але з попередженням», – пояснив у коментарі 24 політолог.
Крім того, він зауважив, що не підтримує думку, нібито Порошенко хоче зняти Ситника, щоб виправдати главу Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого підозрюють у корупції.
«Це дуже спрощене уявлення. Порошенко не діє прямолінійно. Навряд чи Насірова виправдають і він вийде із зали суду в білому одязі. Його виправдання було б ляпасом активістам», – підкреслив фахівець.
На його думку, український суд, вочевидь, засудить Насірова за зловживання службовим становищем. Факт корупції або особистої зацікавленості, говорить він, встановити буде складно. Насірову, стверджує Фесенко, цілком можуть дати умовний термін, який він оскаржить в Європейському суді з прав людини у Страсбурзі.
«А в Страсбурзі можуть визнати неправомірність покарання Насірова, ще й призначать виплату штрафу з держскарбниці. Сумнівно, що хтось стане дорікати в корупції ЄСПЛ. Цієї лінії дотримується президент: покарати Насірова в Україні, але його можуть виправдати в Страсбурзі. Ще й штраф призначать за рахунок українських платників податків. На зразок: «Хотіли його покарати – тепер розплачуйтеся», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв