Україна бореться не з Самойловою, а з пропагандою РФ – політолог про скандал із «Євробаченням»

308
Політичний експерт Сергій Таран запевнив, що якби Україна не ухвалила рішення щодо заборони російській співачці Юлій Самойловій в’їзду на територію України, Росія використала свою виконавицю як пропагандистський інструмент.

Експерт переконаний, що заборона в’їзду російській співачці Юлії Самойловій є цілком логічним рішенням.
«У нас всі є рівними перед законом. І якщо ми говоримо, що всі ті, хто визнає окупацію Криму і підтримує її, порушують український закон і підтримують тероризм – це абсолютне правило. Тому ніякої інтриги, сенсації, нічого особливого тут немає», – підкреслив у статті для НВ Таран.
Крім того, він пояснив,що було би, якби Україна цього не зробила.
«У такому разі її б почали б звинувачувати у цьому і в Україні, і за кордоном. Ба більше, Росія також використала би цю історію як інформаційний привід, і Самойлова розказала всім європейським домогосподаркам про те, як РФ любить мир. А будь-які протести та спроби довести правду з українського боку потім сприймалися б на рівні спекуляцій, мовляв на нещасну жінку наїжджають. І це була б дуже неприємна історія, тому що замість свята «Євробачення», йшло б змагання з російською пропагандою», – зауважив політолог.
На його думку, цілком імовірно, що Росія взагалі може не приїхати на «Євробачення» у Києві, але це не страшно.
«Якщо ми хочемо рівності та толерантного ставлення до всіх людей, незалежно від їхнього фізичного стану, то саме це українська влада і продемонструвала. В інформаційних війнах важливо першим пояснити позицію. І зараз ми пояснимо позицію світу, і всі сприйматимуть це як позицію української сторони. Рішення про заборону в’їзду Самойловій на територію України якраз і є протистояння російській пропаганді», – підсумував фахівець.
Нагадаємо, претендентка на участь у конкурсі від Росії у червні 2015 року виступала в окупованому Криму з антиукраїнськими гаслами. В СБУ вже готують документ щодо заборони в’їзду Юлії Самойловій. У Кремлі заявили, що будуть бойкотувати конкурс у разі такого рішення.

Коментарi

Коментарiв