Зен Антіпоп: Промови Гройсмана нагадують радянського міністра часів соціалізму 1980-х

201
Послухав днями палкий виступ на політичному ток-шоу пана Гройсмана і мені стало сумно.
З того, що я почув, склалося враження, що голова українського уряду вважає, що економічне зростання в Україні неможливе без застарілих виробництв Донбасу. Мовляв, так звана «націоналізація» російськими маріонетками в окупованих районах підприємств Ахметова зупинила зростання економіки України, яке намітилося за останній рік.
Також, судячи з виступу, пан Гройсман бачить головною метою того економічного зростання «інвестування у рівень життя українців», під яким він розуміє збільшення пенсій та зарплат (бюджетникам, адже держава сплачує зарплати саме їм). Ще він каже щось про «якість життя», розуміючи від цим державні закупівлі якихось ліків.
І от все в такому дусі. «Шахти – економічне зростання – пенсії, пенсії, пенсії – якість життя – ліки».
Таке враження, що це виступ якогось совєтського міністра часів соціалізму 1980-х. Бракувало хіба що сентенцій про «надої» та «центнери з гектару»…
Пане Володимире Гройсман! Зараз у нас тут капіталізм та 3-є тисячоліття! Головними чинниками економічного зростання в усіх нормальних країнах є не олігархічні монополії видобувної індустрії зразка 19-го століття, а малий та середній бізнес, і, бажано, інновативний. Він же є основою гідного рівня життя населення та соціальної стабільності. Усвідомте це!
Краще думати не про те, як ще більше податків здерти й наповнити ними Пенсійний фонд, а ось про що:
– Яким чином полегшети та спростити життя підприємцям усіх форм власності, починаючи від малих та середніх?
– Як зменшити державну бюрократію та зарегульованість економічної сфери?
– Як понизити податковий та інший тиск на підриємців та збільшити їхню кількість, їхню успішність, кількість грошей, що вони заробляють, а отже й кількість податків (не у вітсотках!!), що вони сплачують?
– Яким чином перемогти й ліквідувати корупцію та держмонополії, з яких вона зокрема годується?
– Яким чином реформувати (або ж перезаснувати) в Україні судову систему, якій би довіряли й на яку могли б покладатися підприємці у вирішенні суперечок?
– Як гарантувати недоторканість приватної власності й яка в цьому роль права громадян на захист (в тому числі й на збройний)?
– Як зробити економіку України більш сучасною та інновативною?
Щодо останнього – ось вам кілька підказок, пане Гройсман:
– Україна займає 3-є у світі місце за кількістю IT-фахівців.
– Україна займає 4-е місце у світі за кількістю людей з вищою освітою – колосальний науковий потенціал.
– Україна займає 5-е у світі місце за темпами зростання електротранспорта.
– Україна – найбільша європейська країна за територією та п’ята за кількістю населення.
– В Україні сконцентровано 1/4 світових черноземів та проходять 4 з 10-тьох головних європейських транспортних коридорів.
Держава й уряд не повинні намагатися нагодувати українців, натомість вони мають дати їм змогу самим заробляти й підвищувати власний добробут та якість життя. Для цього достатньо лише не заважати й створити максимально сприятливі умови (перш за все правові). А також слідкувати, щоб держава та великий бізнес (монополії та олігархи) не давили малий та середній, й щоб корупції не було.
Українці вже неодноразово (в тому числі й останнім часом) довели, що вміють чудово самоорганізовуватися. І в тих областях, де держава втручається найменше, відбувається найбільший економічний та якісний прорив.
І тоді будуть у держави і гроші на пенсії та зарплати бюджетникам, й самих отих державних пенсіонерів та бюджетників буде мінімум, бо люди переважно самі себе забезпечуватимуть.
Не варто вигадувати соціально-економічний велосипед. Все вже давно вигадано й працює в успішних країнах. Ви то лише запровадьте на нашому ґрунті. А для цього слід позбутися совкового мислення та державного патерналізму з його надмірною фіксацією на пенсіях, мінімальних зарплатах, збільшенні податків, чіплянні за реґресивні галузі економіки тощо.
Забрали у вас 20% екпортного потенціалу у вигляді морально й фізично застарілих металургійних та гірничо-видобувних виробництв? ДАЙТЕ АСИМЕТРИЧНУ ВІДПОВІДЬ! Лібералізуйте економіку, зменшіть податковий тиск, надайте максимальну волю підприємцям, і вони за доволі короткий термін побудують вам 10 таких «донбасів»! Тільки сучасних, інновативних та ефективних. І керуватимуть ними не десяток ахметових, а мільйони активних українських громадян. Які, до того ж, не вимагатимуть від держави нічого, крім забезпечення прозорих та справедливих правил гри.
От тоді-то ви і справді «покажете всім, як треба керувати державою», пане Гройсман!
Джерело: Zen Antipop

Коментарi

Коментарiв