Росії вкажуть на її справжнє місце у світі – експерт про візит держсекретаря США

218
Очільник ради Всеукраїнського об’єднання «Союз учасників миротворчих операцій» Сергій Грабський прокоментував майбутній візит державного секретаря США Рекса Тіллерсона в Москву та переговори з керівництвом Китаю і РФ.

За словами Грабського, сьогодні важливіше те, як розвиватимуться взаємини на рівні США-Китай. США продовжують надавати підтримку Тайваню, а Китай робить все, щоб змінити баланс сил у регіоні на свою користь. Вони мають для цього вагомі підстави.
«Більший акцент варто робити на переговори США-Китай. Навіть при всіх факторах Росія вже не відіграє такої ролі та розглядається, не виключено, як сировинний придаток того ж Китаю. Що вона може запропонувати на тому ринку, яку противагу та інтерес може представляти у цій грі?», – зауважив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
«Американці абсолютно чітко розуміють роль і місце Росії к сучасному світі. РФ на сьогодні – просто величезна територія, яка поки ще якось зберігає певне управління», – підкреслив експерт.
«США якраз і передадуть певний меседж цій території. Американці розуміють, що будь-яка дестабілізація у сучасному світі не може мати локальний характер і буде пов’язана або з новим потоком біженців, або з необхідністю надавати гуманітарну допомогу. Тому РФ просто буде вказано на її місце», – пояснив він.
На його думку, США сьогодні необхідно зрозуміти, чим РФ та її керівництво «дихає», в який бік рухається політичний режим і вказати її реальне місце у світовому розкладі на сьогодні, яке вона посідає.
«Можливо навіть США відтягнуть на себе певні ризики, загрози, які пов’язані з переміщенням мігрантів та іншими проблемами», – стверджує Грабський.
«Росія сьогодні виглядає, як «мавпа» з гранатою, яка представляє певну загрозу, але серйозно вважати її рівноправним суперником США або Китаю взагалі не варто», – переконаний фахівець.
Україні, за його словами, у ситуації з Донбасом не варто нічого побоюватися через те, як вирішиться трикутник Китай-США-РФ.
«Якби РФ могла щось зробити, то вже давно б зробила. Катастрофічними темпами скорочується державне фінансування навіть таких пріоритетних програм, як озброєння, оборонний блок, інфраструктурні проекти. Так, не виключено, що може бути зроблено якась локальна дія, але говорити на сьогодні про можливість проведення повномасштабних операцій у найближчі півроку точно не варто», – підсумував військовий експерт.

Коментарi

Коментарiв