«Совєцкій» світ завершився – Забужко про заборону в’їзду Самойловій

227
Відома українська письменниця Оксана Забужко прокоментувала заборону СБУ на в’їзд Юлії Самойловій в Україну, яка мала представляти Росію на «Євробаченні 2017».

Забужко підтримала рішення СБУ і висловила думку, що всі люди мають бути рівними перед законом, оскільки саме з цього починається Європа.
«Якщо говорити про рішення Росії відправити Самойлову на пісенний конкурс в Україну, то очевидно, що йдеться про чисто політтехнологічний хід. Це хід, коли людину з інвалідністю зробили переможницею відбору абсолютно безвідносно до її творчості й безвідносно до її особистих чеснот. Таке рішення мені дуже нагадує те, що у зеківському жаргоні називають «надавить на жалость», – підкреслила у коментаріРБК-Styler письменниця.
До того ж, вона зазначила, що якщо співачка виступала в Криму та підтримувала анексію півострову – то заборони для неї в’їзд в Україні – абсолютно виправдане рішення, яке не потребує навіть дискусії.
«Давайте нарешті відійдемо від «совєтского міра», де закон працює тільки «когда нужно», де змінюють законодавство тільки під Януковича, а зараз ось – під Самойлову. Зрозумійте: все, закінчився цей «совєцький» світ, все. Крапка», – резюмувала авторка.
Нагадаємо, 22 березня СБУ заборонила в’їзд в Україну представниці Росії на «Євробаченні-2017» Юлії Самойловій. Відтак, в Росії вирішили, якщо їхня представниця не зможе приїхати у Київ у цьому році, то вона знову представлятиме Росію вже 2018 року.

Коментарi

Коментарiв