Усі бояться Третьої світової, не помічаючи, що вона уже почалася – політолог

250
Політолог, віце-президент Аналітичного центру «Політика» Олег Лісний прокоментував теракт у центрі Лондона, унаслідок якого загинули 5 осіб і щонайменше 40 отримали поранення.

Нагадаємо, 21 березня влада Великої Британії планувала ввести заборону на перевезення електроніки у літаках, побоюючись, що джихадисти можуть начиняти пристрої вибухівкою. Теракт стався 22 березня поблизу парламенту. Основна версія слідства: нападник був «натхненний міжнародним тероризмом».
За словами Лісного, слід усвідомлювати, що не випадково терористичні атаки відбуваються у тих місцях, які потім будуть медіа-привабливими.
«Здійснювати якусь операцію у непримітному місці безглуздо – про це не скажуть у ЗМІ. Цього разу терористи пішли тим же шляхом: 11 вересня у США, терористичні акти у Лондоні 2005-го, теракт у Ніцці 2016 року на день взяття Бастилії, коли вантажівка врізалася у натовп. Все це саме та необхідна терористам картинка, яку транслюють усі телеканали. Саие це лякає, кажучи кожному жителю: якщо ми захочемо – вб’ємо тебе й ніхто нас не зупинить», – зауважив у коментарі Слову і Ділу політолог.
Коментуючи систему безпеки, він зазначив, що у Великій Британії одна з кращих спецслужб у світі, проте від теракту одинака або незначної групи не застрахована жодна країна, оскільки терористи працюють нелінійно.
«Уже сьогодні вимальовується така схема, що використовують одинаків: машина, ножі, а не вогнепальна зброя, вибухівка, що можна відстежити», – підкреслив фахівець.
«Світовий тероризм змінює своє обличчя та методи. Той, хто захищає, завжди відстає на крок, а нападник атакує тоді, коли він захоче», – наголосив експерт.
На його думку, у цій ситуації у терористів є один плюс.
«Малими силами вони можуть створити дуже потужний інформаційний привід. Головне – страх і хаос. У цій ситуації посил: у Британії біля парламенту здійснили атаку, то що загрожує менш захищеним країнам. Там, де страх, у терористів є й прихильники, й можливість розраховувати на помилку спецслужб», – стверджує Лісний.
«Усі бояться Третьої світової війни, не помічаючи, що вона вже йде, тільки у різних іпостасях: гібридних виявах, тероризмі», – підкреслив політолог.
Він зазначив, що це дійсно страшно, проте світ, на жаль, уже увійшов у цю фазу турбулентності.
«Як би страшно не звучало, але від цього вже нікуди не дітися й доведеться звикнути до того, що спокійно вже ніде не буде», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв