Через Путіна у США засмерділо зрадою, а ми повинні з цим боротися – ІноЗМІ

211
Американський журналіст і автор The New York TimesНіколас Крістоф проаналізував нинішні відносини президента США Дональда Трампа з Росією і пояснив, чи слід це вважати зрадою.

«Я спілкувався з експертами розвідки, американцями та іноземцями, і майже всі вони вважають, що співпраця «Трамп-Росія» все ж таки має місце. Хоча, за словами Джеймса Клеппера, директора Національної розвідки при Баракові Обамі, станом на січень він не бачив ніяких свідоцтв змови та цілком схвалює розслідування, щоб розібратися в цій справі», – розповів Крістоф.
«Мені також розповідали (не демократи!), що існують переконливі розвіддані про зв’язки між Росією і членом команди Трампа, які ще не оприлюднювалися», – підкреслив журналіст.
За його словами, найбільш імовірний сценарій змови здається більш заплутаним і менш явним, ніж вважають більшість демократів.
У зв’язка з цим, зауважив публіцист, можна висловити кілька припущень.
По-перше, наголосив він, росіяни роками впливали на Дональда Трампа, інвестуючи в його проекти, а він за своєю природою був схильний захоплюватися Путіним як сильним правителем. Між тим в оточенні Трампа з’явився цілий ряд людей з московськими зв’язками, в тому числі Пол Манафорт, який практично виділяє борщ.
«Associated Press повідомив, що Манафорт таємно працював на російського мільярдера, близького до Путіна, підписуючи 2006 року контракт на 10 млн доларів в рік за просування інтересів уряду Путіна. Ця домовленість діяла як мінімум до 2009 року», – зазначив Крістоф.
Він також нагадав, що, як ідеться у публікації АР, Манафорт запропонував «впливати на політику, ділові відносини та висвітлення новин в Сполучених Штатах, Європі та колишніх радянських республіках в інтересах уряду Путіна» (сам Манафорт заявив AP, що його робота була хибно зображена як мерзотна).
«Це все здогадки, але для помічників Трампа було б цілком природно використовувати російські контакти для отримання корисної інформації про кампанію Клінтона. Крім того, Хілларі Клінтон була не до душі росіянам, вони були зацікавлені у зливі інформації, яка могла б зашкодити її шансам на виборах», – підкреслив автор.
«У всьому цьому є одне ключове питання: чи намагалася Росія направляти гроші до бюджету кампанії Трампа? На європейських виборах Москва регулярно намагалася впливати на результати, надаючи секретні кошти. Я впевнений, що ФБР вивчає всі підозрілі фінансові трансферти», – стверджує журналіст.
Крім того, він зазначив, що контакти з Росією підтримують і помічники Трампа, і завдання буде полягати в тому, щоб зв’язати будь-яку змову з самим президентом. Білий дім вже дистанціюється від Манафорта, стверджуючи, що той зіграв лише «дуже обмежену роль» в кампанії – навіть незважаючи на те, що був головою кампанії Трампа!
«Фундаментальне питання тепер не у брехні Трампа або витоку інформації. Головне питання настільки ж монументальне, наскільки і просте: чи була зрада? Ми ще не знаємо, що сталося. Але питання вимагає ретельного, публічного і двопартійного розслідування незалежною комісією. «У повітрі запахло зрадою», – сказав The Washington Post історик Дуглас Брінклі. Він правий, і ми повинні розвіяти цей сморід», – підсумував Крістоф.

Коментарi

Коментарiв