Stratfor: РФ скоро може отримати можливість розділити Європу

193
Віце-президент по глобальному аналізу американської аналітичної компанії Stratfor, яку іноді називають «приватною американською розвідкою», Рева Гужон заявила, що від Мінських домовленостей щодо вирішення конфлікту на Донбасі не слід очікувати прориву.

Гужон заявила, що не побачила особливого просування щодо Мінських домовленостей цього року, на що, за її словами, є низка причин.
«Ми зайшли в безвихідь в питанні послідовності виконання Мінських домовленостей. Україна, звичайно, хоче бачити всі компоненти безпеки, включаючи припинення вогню, виведення іноземних військових зі Східної України, забезпечення доступу для ОБСЄ, звільнення всіх полонених – і щоб все це було виконано до політичних поступок», – підкреслила в інтерв’ю Апострофу представниця Stratfor.
«Звичайно, ми бачили, як Росія і сепаратисти переконували змінити цю послідовність, виступаючи за взаємні поступки, велику гнучкість покровителів України на Заході. І це в подальшому буде прийомом Росії в переговорах із Заходом», – зауважила аналітик.
За її словами, звісно, було багато спекуляцій відразу ж після інавгурації президента Трампа про нібито зближення між США і Росією, про те, що нібито можуть бути переговори і компроміси з багатьох питань – від України до санкцій, НАТО тощо.
«Але ми ще на ранній стадії вказували на те, що Росія, я думаю, не має великих надій, що вона буде здатна кукловодити президентською адміністрацією США, щоб та пішла на великі стратегічні поступки. Росія знала, що з’являться великі обмеження. Звичайно, у нас є багато особистостей, сконцентрованих на національній безпеці –  в Конгресі і навіть в адміністрації, які не вважають, що настав час йти на великі поступки на користь Росії. Ускладнюють ситуацію і витоки, суперечливі повідомлення про зв’язки Росії з адміністрацією, про те, як далеко ці відносини зайшли. Усе це ускладнює для США навіть попередні поступки росіянам», – наголосила Гужон.
На її думку, військова ситуація на Сході України не передбачає суттєвого зрушення в планах Росії щодо цих територій: ні поступки, загострення до граничного рівня, тому поки це залишається так, і «поки США будуть відчувати себе стисненими у своїх переговорах з Росією, слід очікувати такого тупика на деякий час».
Крім того, експерт констатував, що Росія дала чітко зрозуміти, що вона необов’язково готова забезпечувати всі компоненти безпеки Мінських домовленостей.
«Можуть знадобитися не тільки поступки України. Ми знаємо, що Росія має прохання і скарги на розширення НАТО і нарощування сил. Росія вимагає зняття санкцій – так що різними способами Росія домагається поступок з боку європейців і США. Чи вдасться Росії досягти якогось успіху в цьому, і відчує себе вона вимушеною піти на якісь поступки в рамках «Мінська»? Думаю, багато залежить у першу чергу від того, що станеться в Європі цьогоріч. Ми дійсно бачимо більш фрагментовану Європу», – стверджує фахівець.
Вона нагадала, що цього року ми зіткнемося з декількома великими виборами, найбільш важливі з яких пройдуть у Франції навесні.
«Якщо в результаті виборів до влади прийде Марін Ле Пен із «Національного фронту», це може бути переломною зміною у тому, що Росія отримає можливість розділити Європу і стрімко піднятися. У них з’явиться багато опцій. Наприклад, щоб зруйнувати європейську коаліцію щодо санкцій, на що сподівається Росія», – підсумувала аналітик.

Коментарi

Коментарiв