Версія диверсії на складах Балаклії малоймовірна – військовий експерт

279
Колишній офіцер оперативного управління Генштабу Збройних сил України (2003–2006) і військовий експерт Олег Жданов в ефірі одного із українських телеканалів заявив, що найбільш вірогідною причиною вибухів на складах боєприпасів у Балаклії є недбалість, а от диверсія на складах – малоймовірна.

Жданов запевнив, що, аби підірвати такий склад, у повітряний простір України мав би увірватись ударний дрон, оскільки звичайний квадрокоптер не змін би підняти стільки вибухівки.
Крім того, за його словами, диверсійно-розвідувальна група РФ мала би проникнути на територію України на 130 кілометрів.
Саме тому, переконаний експерт, слід підозрювати недбалість самих військових.
«Щоб підірвати такий склад, мав прилетіти ударний дрон, а це, вибачте, літак. Тоді питання: де наша протиповітряна оборона? Якщо це квадрокоптер, то скажіть мені модель квадрокоптера, який в змозі підняти у повітря близько 30 кг фугасу для того, щоб точно його скинути в районі штабеля з боєприпасами, які викличуть після детонації величезну пожежу», – підкреслив фахівець.
Нагадаємо, у ніч на 23 березня на військовому складі у Балаклії, що на Харківщині, сталась пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів.
Нині відомо про одну загиблу жінку та про п’ятьох постраждалих.
Увечері 24 березня пожежу на військових складах вдалося загасити, проте станом на ранок 25 березня в Балаклії досі лунають вибухи.

Коментарi

Коментарiв