Комаровський: Влада може поховати мільйони українців

290
Педіатр, автор популярних книжок для батьків, відомий телеведучий Євген Комаровський пояснив, якими можуть бути наслідки чергового відкладення медичної реформи в Україні.

«Якщо Рада негайно не приступить до розгляду, то з урахуванням особливостей нашого бюджетного процесу та високої ймовірності майбутніх виборів, реформа охорони здоров’я не почнеться в кращому разі у найближчі два роки, а найімовірніше  у найближчі п’ять років», – підкреслив у своєму Facebook лікар.
«Люди, які поховають реформу, поховають мільйони українців. Якщо ви сподіваєтеся, що вас і ваших близьких це не торкнеться», – наголосив Комаровський.
За його словами, реальні реформатори системи зіштовхнуться з колосальною протидією: адміністраторів від медицини; лікарів, які заробляють статки на реалізації відсутніх ліків, продажу довідок, лікарняних, місць у чергах, посвідчень інваліда тощо (таких лікарів відносно мало, але це люди, які мають реальну адміністративну владу); продавців певних ліків; професорів і доцентів, які звикли оцінювати ефективність роботи кафедри за кількістю захищених дисертацій; керівництва Академії медичних наук, більшості НДІ, санаторіїв.
«Крім вищезгаданої активної протидії на порядок денний стане засудження і саботаж реформи медпрацівниками (не менше 50%), які адаптовані до чинної системи, не зацікавлені у змінах, та і не вміють змінюватися (зокрема, підвищувати кваліфікацію, консультуватися)», – зауважив фахівець.
Він запевнив, що нині існують абсолютно конкретні, дуже зрозумілі кроки, які реально здатні змінити медичне свавілля.
«Я бачу ігнорування парламентом країни найгостріших проблем охорони здоров’я. Поряд з цим я постійно бачу, як ЗМІ та мережеві активісти намагаються звинуватити МОЗ у всіх смертних гріхах. Якщо у стрічці Фейсбуку на правах реклами з’являються матеріали, що демонізують в.о. міністра (яка, зрозуміло, послана сюди для знищення народу), так зрозуміло, що за цим стоять конкретні люди зі своїми інтересами та своїми уявленнями про правильного керівника відомства», – стверджує педіатр.
«Інформую всіх нелюбителів Супрун: вона особисто не має ніякого відношення до підготовлених законопроектів. Так збіглося, що саме зараз є готові закони, і є люди, готові ці закони відстоювати. Закони розроблялися декілька років за участю десятків міжнародних експертів – лікарів, економістів, юристів», – пояснив Комаровський.
На його думку, найприкріше полягає в тому, що особливої альтернативи немає, і не передбачається, оскільки якщо депутати не розглядатимуть це зараз, значить, це будуть розглядати інші депутати через 2 роки або через 5.
«Так, поховаємо ще два мільйони чоловік або п’ять мільйонів справ», – підкреслив лікар.
«Я розумію, наскільки це нерозумно, аморально і нелогічно, коли долю 40 млн осіб визначає купка мільйонерів, які лікуються за межами України. Але так вже вийшло: саме вони повинні вирішити, де і як лікуватися нам усім. Зрозуміло, що їм поспішати нікуди. Але якщо депутати проігнорують, а ми промовчимо… Хоча якщо ми промовчимо, вони проігнорують. Напевно», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв