Порошенко ще може вийти сухим із болота – нардеп про закон щодо протидії корупції

253
Народний депутат України від «БПП» Мустафа Найєм заявив, що внесені поправки до закону про протидію корупції, якими ставляться під удар громадські організації – це не випадковість і не плід хворої фантазії окремих депутатів. Це ініціатива, народжена і вже багато місяців обговорювана безпосередньо в Адміністрації Президента – главою держави і його партнерами, засліпленими жадобою помсти громадянському суспільству.

«Це не чутки, не мої домисли. Це достовірний факт, який можуть підтвердити працівники АП і члени так званої стратегічної сімки. Більш того, подібні поправки раніше вже намагалися провести через парламент, але за підписом іншого народного депутата. На жаль, шанована мною колега Тетяна Чорновол стала лише сліпим знаряддям в руках тих, з ким вона сама боролася, будучи поза парламентом», – зазначив у своєму Facebook Найєм.
Він запевнив, що в основі цих поправок лежить не турбота про країну чи армію, а банальна помста громадянському суспільству.
«Тому самому громадянському суспільству, якому ще три роки тому Петро Порошенко, Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк і Сергій Пашинський, стоячи аплодували за розслідування щодо Межигір’я, тендерів на Євро-2012, вишок Бойка, схема Злочевського, Клюєва, Курченка і сотень інших справ. Після Майдану матеріали цих розслідувань лягли в основу кримінальних справ, на яких успішно заробляє політичні бали вся нинішня команда», – підкреслив нардеп.
За його словами, нині перед Порошенком стоїть дилема – глава держави потрапив у пастку, свідомо чи з тупості, розставлену власною командою і своїми партнерами по коаліції.
Згідно з прогнозом Найєма, якщо Президент не підпише законопроект, уже через тиждень військовослужбовці підпадуть під відповідальність за неподання електронних декларацій і з 1.04 можуть бути складені протоколи щодо корупції.
«Як верховний головнокомандувач ЗСУ Президент не може поставити під удар тисячі учасників АТО. Це несправедливо і аморально, враховуючи відкрите нехтування до відповідальності за корупцію в тилу», – наголосив парламентар.
У тому ж разі, стверджує він, якщо Президент підпише закон, громадянському суспільству буде оголошена неприхована війна.
«Під дію закону підпадуть всі НГО, які, так чи інакше, мають відношення до корупції, а також їх контрагенти – підприємства будь-якого виду власності, що надають їм послуги. Причому це також стосується організацій, які займаються моніторингом корупції в Міністерстві оборони, силових відомствах, державних закупівлях для армії тощо. Не кажучи вже про те, що внесені поправки дозволять багатьом чиновникам-корупціонерам уникнути відповідальності, отримавши статус учасника бойових дій або вступивши у вищий військовий навчальний заклад», – зауважив високопосадовець.
Тим не менше, упевнений він, у Порошенка усе ще є можливість вийти сухим з цього болота.
«Президент може підписати поданий закон, але одночасно, в той самий день подати до Верховної ради як невідкладний законопроект, який скасує неприйнятні поправки, внесені парламентом. Можу навіть підказати аргументи. Глава держави, як Головнокомандувач, вносячи свої поправки, хотів врегулювати ситуацію тільки стосовно військовослужбовців. Усе інше депутати внесли, прикриваючись ініціативою і благими намірами глави держави, за які повинні нести відповідальність», – підкреслив Найєм.
«Якщо такий законопроект з’явиться в залі за підписом президента, є шанси, що за нього проголосує «БПП». Інтуїція і особисті контакти підказують, що голоси дадуть також Радикальна партія й істотна частина «Народного фронту», яка спочатку була проти цих поправок. Разом із голосами «Самопомочі» й «Батьківщини» цього буде достатньо, щоб скасувати маразм, проголосований разом із регіоналами», – підсумував народний обранець.

Коментарi

Коментарiв