Internews Ukraine: 10 причин, чому українська економіка іще здивує світ

304
Україна давно відома своїми товарами на кшталт зерна або соняшникової олії, проте насправді це далеко не повний список того, чим сьогодні можуть пишатися українці.

Директор європейських проектів у Internews Ukraine і Руслан Мініхін у статті для Atlantic Council назвали 10 причин, чому економіка України заслуговує на те, щоб поглянути на неї по-новому.
1. Дрони. Київська компанія Drone.ua виробляє безпілотні літальні апарати, або дрони, що продаються як в Україні, так і в Європі. Для поширення своєї продукції у 15 європейських країнах компанія створила спільне підприємство в Литві під назвою UAV.tools. Незабаром відкриються офіси у Великій Британії та Молдові. Крім того, компанія планує вийти на ринки Південної Африки і Південної Америки.
2. Літаки. У нашої авіаційної індустрії великий досвід будівництва не тільки таких відомих літаків як «Мрія» і «Ан», але й полегшених моделей для спеціальних цілей. Зокрема, літаки підприємства «Аеропракт» використовуються туроператорами, рятувальниками Сінгапуру для моніторингу берегової лінії, британськими і данськими пілотами під час тренувань, австралійськими пожежними для боротьби з пожежами. Представництва компанії є майже в 40 країнах світу.
3. Детектори радіаційного випромінювання. Після ядерної катастрофи у Фукусімі 2011 року світовий попит на пристрої для вимірювання радіації виріс. Українська компанія Ecotest скористалася цією можливістю, почавши експорт своєї продукції за кордон. Нині вона поставляє детектори в більш ніж сімдесят країн.
Крім того, Ecotest розробила новий радіометр SVG-3 Radiacmeter для німецької компанії Bruker. Прилад незабаром почне масово використовуватися міністерствами оборони ряду європейських країн. Продукція компанії Bruker широко використовуються для оснащення збройних сил НАТО, прилад SVG-3 також може бути корисним для екіпіровки натовських військ.
4. Додатки. Український стартап Petcube дозволяє спостерігати за вашим собакою чи кішкою навіть тоді, коли ви перебуваєте поза межами дому. За допомогою програми ви можете побачити свого домашнього улюбленця, поговорити з ним і навіть пограти, використовуючи вбудований лазер. 2014 року на конференції Europas саме стартап Рetcube був визнаний кращим у категорії hardware startup.
5. IT-продукти. Розробка програмного забезпечення та консалтинг – іще одна сильна сторона української економіки. IT-сектор нині перебуває на серйозному підйомі і надає послуги з аутсорсингу клієнтам з Європи та Америки. У Львові та Харкові сформувалися власні IT-кластери, деякі українські компанії мають офіси не тільки в Україні, а й за кордоном.
6. Байдарки і човни. Харківська компанія «Borika» виробляє складові для човнів і байдарок, експортуючи їх, в основному, в Німеччину. Вона також почала роботу з «Armor-X» – італійським виробником водонепроникних чохлів для стільникових телефонів. Харківські компанії GrandBoat і Brig також експортують човни. Деякі моделі Brig навіть потрапили у кадри голлівудських блокбастерів.
7. Сучасна архітектура. Український конструктивізм початку ХХ століття і досі впливає на українську сучасну архітектуру та дизайн. Студія Сергія Махно, наприклад, займалася реалізацією проектів в Португалії, Грузії, Німеччини та Монако, плануються також проекти у Франції. Студія створила близько 360 проектів в 16 країнах. 2017 року планується відкриття офісу в Лондоні.
8. Мода. Видання Vogue постійно пише про українських дизайнерів. Зокрема, після Євромайдану журнал публікував на своїх сторінках колекції національних українських костюмів із півдюжини разів.
Принцеса Данії Марі носить вишиванку бренду Varenyky Fashion, голлівудські зірки люблять надягати на кінофестивалі і вечірки сукні підкреслено жіночних силуетів від Олени Даць (у компанії Olena Dats вісім бутиків в Україні, а також магазини в Парижі, Лос-Анджелесі і Дубаях). В Європі продаються українські бренди Alonova і RITO.
9. Друковані матеріали. Справи у видавничому секторі України помітно покращилися завдяки зростаючому попиту на літературу українською мовою і на альбоми дизайнерських і видавничих будинків.
Видавці постійно шукають можливості виходу на світові ринки, і деяким це вдається. Наприклад, харківська друкарня «Фактор-Друк» надрукувала 40 000 книг для австрійських дітей німецькою мовою. До того ж, компанія співпрацює з корпорацією Disney, яка ретельно перевірила стандарти друку і залишилася задоволена їх високим рівнем.
10. Фільтри для води. Використання наукового потенціалу стало ключовою умовою виходу на міжнародний ринок українського виробника фільтрів для води Ecosoft. Компанія розробила фільтри, які продаються у багатьох зарубіжних країнах.

Коментарi

Коментарiв