У Міносвіти хочуть запровадити ЗНО у початковій і середній школі

184
Міністерство освіти і науки України хоче змусити дітей у початковій і середній школі писати зовнішнє незалежне оцінювання. Про це пише Інформаційний Акцент.

Відповідну інформацію оприлюднила журналістка Оксана Онищенко із посиланням на екс-заступника міністра освіти, віце-президента Київської школи економіки Інну Совсун.
Я зазначено у законопроекті «Про освіту», передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні 3 роки навчання в старшій школі будуть профільними. До старшої школи потраплятимуть за результатами незалежного іспиту, а для вступу в престижні школи проходитиме конкурс.
«Іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об’єктивності проведення і визначення результатів», – зазначила Совсун.
До того ж, у Міносвіти хочуть у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планують проводити моніторинг якості освіти.
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій стверджує, що задля максимальної ефективності моніторингу, це дослідження проводитимуть не на всій кількості учнів, а вибірково.
«Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ тощо», – резюмував очільник УЦОЯО.

Коментарi

Коментарiв